12.01.2016, 00:42 418

ÖĞRETMEN EMEKLİSİ OLMAK MUTLULUKTUR

Bir öğretmenin kendisinden sık sık söz etmesini sevmem. Bu nedenle de, bir toplumda bana soru sorulmadıkça, konuşmamaya çalışırım. Buna rağmen ÇEKVA’nın Sanat Dostları toplantısına 8 yıldır okulların açık olduğu her ayın ilk Cumartesi saat 13.00’deki toplantılarına özenle katılırım. Sanat dostlarını bir arada gördükçe mutlu olurum.
Aralık 2015 yılının Çekva Sanat Dostları toplantısında 50 yıl önceki sevgili öğrencim Halil Keskin ve eşini karşımda buldum. İnanınız çocuklar gibi içtenlikle sevindim. Basında yer alan iki fotoğrafı ve yazılarını izninizle aktaracağım.
*
ÇORUM HABER’in köşe yazarlarından, eğitimci-yazar Salim Savcı, 50 yıl sonra öğrencisi ile buluştu.
Halil Keskin, 1965-66 öğretim yılında Ankara Ulus Erkek Sanat Enstitüsü öğrencisi iken, Salim Savcı kendisinin fizik-kimya öğretmeniydi.
Öğretmen ve öğrencisi, geçtiğimiz günlerde yapılan “Sanat Dostları” toplantısında ÇEKVA’da bir araya geldiler ve yarım asır sonra özlem giderdiler.
Bu sürpriz karşılaşma sırasında çok duygulanan “ulu çınar” Salim Savcı, “Öğretmenlik günlerime yeniden dönmüş gibi oldum, büyük gurur duydum.” dedi. (Selda FINDIK)
*
Bu vesileyle emekli Fizik-Kimya öğretmeni Salim Savcı’dan;
“Değerli sanat dostları, sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Sizleri sevgiyle selamlarım.
Çekva Sanat Dostları toplantılarına 8 yıldır katılıyorum. Her toplantıda ancak bana soru yöneltilirse cevap veriyorum. Bugün 50 yıl önceki öğrencim Halil Keskin ile eşi Satı Keskin’in beni görmek için buraya gelmelerini beni inanınız çocuklar gibi sevindirdi. Bu yaşımda (92) bana bir daha dünyaya gelebilirseniz hangi mesleği seçersiniz deseydiniz, hemen; ‘Yine öğretmenlik mesleğini seçerdim’ derdim. Alkışlar da aldım!’
“Ne mutlu öğretmenim diyenlere!”
Çampınar, 1.1.2016


“Salim Savcı, 50 yıl sonra karşılaştığı öğrencisi Halil Keskin ile eşi Satı Keskin’in koluna girdi. Sonra da öğrencisi kendisinin elini saygıyla öptü.”


Salim Savcı, yarım asır sonra öğrencisiyle birlikte.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@