07.04.2014, 19:05 357

MUZAFFER KÜLCÜ BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI KUTLUYORUM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Ülkemiz önemli bir seçim dönemini daha geride bıraktı. Bana gelen ÇORUM HABER Gazetesi’nden Çorum merkez, ilçe ve beldelerindeki belediye seçimleri ile ilgili haberleri yakinen takip ettim.
Şehrini çok seven ve Çorum’dan uzakta yaşayan bir “Dış Çorumlu” olarak, şehrimize hizmet vermek için aday olanlardan, halkımızın teveccühüne sahip olacakların seçilmesini temenni ettim.
Seçimlerin Çorum’a ve Çorumluya yakışacak şekilde huzur içinde yapıldığını televizyonlardan takip ettim. Birçok yerde olaylar ve oy sayımı sorunları yaşandığı halde şehrimiz bu konuda her zamanki gibi güzel not aldı.
Muzaffer Külcü başta olmak üzere tüm seçilen belediye başkanlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu arada belediye ve il genel meclislerine seçilen hemşehrilerimizi de kutluyor ve başarılı çalışmalar diliyorum.
Doğduğu yöreye hizmet etmenin ne kadar önemli olduğunu ve insanı bahtiyar ettiğini ben de şehrimizi Meclis’te ve kabinede temsil ettiğimde hissetmiştim. Eminim ki ikinci defa seçilenler başladıkları işleri aksatmadan sürdürecekler, yeni seçilenler ise seçim konuşmasında vaat ettiklerini gerçekleştirmek için koşturacaklardır.
Bu arada şehrimizde belediye olma niteliğini kaybeden 20 beldenin durumu önümüzdeki günlerde Hacıhamza beldesinde olduğu gibi şehrimizin gündeminde önemli bir yer alacaktır. Bu beldelerin kapatılması konusunu bir başka yazımda ele alacağım.
* * *
Çorum’un her belediyesinin sorunlarını tek tek bilemediğim için, doğduğum Çorum merkez belediyesinin her zaman yazılarımda dile getirdiğim sorunlarını yeniden seçilen Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ve Belediye Meclisi üyelerine kısa başlıklar halinde gerçekleştirilmesi için tekrar arz edeceğim.
-Çevreyolu ( Küçük Sanayi Sitesi’nin arkasından Kapaklı Bağları civarından geçecek ve Çimento Fabrikası civarında mevcut çevreyoluna bağlanacak)
-Fidanlık (Hazırlanacak bir plana göre yeşil niteliği korunacak şekilde kullanılması)
-Eski yapıların korunması (Güpür Hamamı, Velipaşa Oteli ve sayısız eski yapı)
-Çorum’un bir mahallesinin eski haliyle korunması (Alaybey Sokağı gibi)
-Velipaşaevi civarındaki eski Karakolun canlandırılması ve Velipaşa Cami ile bütünleştirilmesi
-Hükümet Konağı meydanının gerçekleştirilmesi
-Bilim ve Teknik Müzesi’nin kurulması
-Belediye konser, sanat ve kültür binasının inşası
* * *
1950’lerden beri Çorum merkezde gerçekleşen seçimleri yakinen takip ettim. Her bir belediye başkanı şehre damgasını vurmak için elinden geleni esirgemedi. Bu hizmetlerden bazıları halen hatırlanıyor. Hangi dönemlerde hangi hizmetlerin öne çıktığı hususunda eksik bir değerlendirme yapmamak için yalnız Baha Çorbacıoğlu örneğini vereceğim.
Halkımız kendi için önemli hizmetler yapmış yollar açmış, ağaçlar dikmiş Baha Çorbacıoğlu’nu unutmamış ve ismini bir caddeye ve parka vermiştir.
Böyle bir günde diğer belediye başkanlarının ismini de belirli yerlere vererek onlara olan minnettarlığımızı yerine getirmeliyiz diye düşünüyorum.

İstanbul, 4 Nisan 2014
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@