13.04.2011, 00:00 167

MİLLETVEKİLİ ADAYLIKLARI VE HASTANEDEKİ İBRAHİM TATLISES

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Dün partilerin milletvekili aday listeleri yayınlandı. Bu sabah listeleri dikkatlice inceledim. Çorum’dan ve Çorum dışından aday olan hemşehrilerime başarılar diliyorum.

Devamlı olarak sözünü ettiğim dış Çorumlulardan tanıdığım üç hemşehrimizin seçilecek yerlerden aday olduklarını gördüm. İstanbul’dan aday olan Feyzullah Kıyıklık ve İhsan Özkes Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı (ÇEKVA) üyesi olarak İstanbul’daki Çorumluların bir araya gelmelerine önemli katkı sağlamışlardır. Bilhassa sayın Kıyıklık, Vakfımızın kuruluşundan beri bizlere her zaman büyük destek sağlamıştır. Amasya’dan aday olan hemşehrimiz Prof. Dr. Naci Bostancı da, benim öğretim üyesi olarak yıllarca hizmet verdiğim Gazi Üniversitesi’nin değerli bir öğretim üyesi olarak tanınmaktadır.

Bu seçimde, Çankırı Valisi iken bizi ağırlayan ve her zaman Çorum’a ve Çorumlulara sevgi ve ilgisini belirten değerli insan ve dost Ali Haydar Öner de liste başı olarak Isparta’dan aday gösterildi. Sayın Öner’in de bir Çorum fahri hemşehrisi olarak her zaman yanımızda olacağına inanıyor ve kendisine başarılar diliyorum.

Çorumlu adayların her birinin şehrimize hizmet aşkıyla dolu olduklarına inanıyor, bu maratonu başarıyla bitirmelerini temenni ediyorum.

*     *     *

Bu arada Urfa’dan bağımsız olarak adaylığını koyan İbrahim Tatlıses’i geçen hafta yurtdışına götürülmeden önce umumi kontrol için gittiğim Acıbadem Hastahanesi’nde tedavi gördüğü bölümünden sedye ile asansöre taşınırken gördüm. O dev sanatçının içinde bulunduğu duruma çok üzüldüm.

İnsanların, Tanrının yarattığı cana kast etmelerini bir türlü anlayamıyorum. Allah’ın verdiği canı, ancak Allah almalı. Neden bu gaddarlık?

Münih yakınında Murnau kasabasında bulunan Kaza Kliniği’nde tedavi gören İbrahim Tatlıses’in bir an önce sağlığına kavuşmasını ve memlekete dönerek siyasi atılımını sürdürmesini temenni ediyorum.

*     *     *

Münih yakınındaki Murnau kasabasında kardeşim Mehmet Samsunlu ve oğlum Hüseyin Kadri Samsunlu, Almanca öğrenmek için Goethe Enstitüsü Lisan Okulu’na devam ettiler.

Ben de, Almanya’ya 1956 yılında ilk gittiğimde iki ay yine Münih yakınında bulunan Bad-Aibling kasabasında Goethe Enstitüsü Lisan Okulu’na devam etmiştim.

*     *     *

Münih yakınında yer alan bu kasabaları görseniz çok etkilenirsiniz. Genellikle göllerin etrafında yer alan ve nüfusları 3 ile 5 bin arasında değişen bu yerleşimler özel klinikler, okullar ve benzeri yatırımlarla çok çekici bir hale getirilmişlerdir.

Bizde ise bu tip yatırımlar, İstanbul gibi yaşanabilirliğini kaybetmek üzere olan Büyükşehirlere yapılmakta, küçük yerleşimler ise kaderine terk edilmektedir.

İstanbul, 12 Nisan 2011
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-5°
açık
banner303
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@