Özarslan yeniden Mecitözü’ne talip

Çorum’da 2009 yerel seçimde Mecitözü Belediye Başkanlığı’nı kılpayı kaçıran Nihat Özarslan, 31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimde yine aday adayı oldu.

Mecitözü 14.11.2018, 18:44
1419
Özarslan yeniden Mecitözü’ne talip

Çorum Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürlüğü görevinden istifa eden Nihat Özarslan, Mecitözü Belediyesi’ne AK Parti’den aday adayı olduğunu açıkladı.

AK Parti İl Başkanlığı Özel Kalem Müdürü Serdar Gökkaya’ya başvuru dosyasını teslim eden Özarslan, aday gösterildiği takdirde Mecitözü’nde bir ilki yaşatacağını ifade ederek, “Mecitözü İlçemizde halkımızın gönlünde güzel bir yer edindiğime inancım tamdır” dedi.

2009 yerel seçimde bir oyla Mecitözü Belediye Başkanlığını kıl payı kaçırdığını hatırlatan Özarslan, açıklamasının devamında şunları dile getirdi; “Güzel Mecitözü‘müzün Bayındır Köyünde doğdum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. Devlet memuru olarak ülkeme hizmet ettim. Kırk yıllık Kamu Hizmetimin son 28 yılında Çorum Valiliği İl Mahalli İdareler Müdürü olarak görev yaptım. Görevim gereği; gerek Belediyeler, gerekse İl Özel İdaresi ve Köylerle ilgili iş ve işlemlerde deneyim ve bilgi sahibiyim. Bu deneyimimi doğduğum ve büyüdüğüm yer olan Mecitözü İlçesinde hayata geçirmek üzere, 2009 Mart ayında yapılan Mahalli İdareler Genel seçimlerinde, Belediye Başkanlığına AK Partimizden aday adayı oldum, Mecitözü İlçemizde 7 aday içerisinden AK Parti Genel Merkezimizin takdirleri ile Belediye Başkanlığına aday gösterilerek seçimlere katıldım ve bu seçimde kılpayı farkla (1 oyla) seçimi kaybettim.

Seçimi kaybettim diye hemşehrilerimden hiç bir zaman uzak durmadım, düğünde, cenazelerde vatandaşımızla hep iç içe oldum. Mecitözü İlçemizde halkımızın gönlünde güzel bir yer edindiğime inancım tamdır. İnancımla çıktığım bu zor ve meşakatli yolda aday gösterildiğim takdirde AK Partimize Mecitözü İlçemizde Belediye Başkanlığını kazandırarak bir ilki yaşatacağıma canı gönülden inanıyorum.”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
27°
az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364
Kurucu Yazar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@