“Mecitözü’nü şahlandıracağız”

Mecitözü ilçesinde AK Parti’den Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Hidayet Bay, bazı projeleri hayata geçirerek, ilçeyi geleceğe hazırlayacaklarını bildirdi.

“Mecitözü’nü şahlandıracağız”

Mecitözü ilçesinde AK Parti’den Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan Hidayet Bay, bazı projeleri hayata geçirerek, ilçeyi geleceğe hazırlayacaklarını bildirdi.

06 Aralık 2013 Cuma 00:01
“Mecitözü’nü şahlandıracağız”

Aday olup da belediye başkanı seçilmesi halinde uygulamak istediği bazı projeleri paylaşan Hidayet Bay, ilçeye hiçbir maddi külfeti olmayacak, sürdürülebilir, güvenli ve sağlıklı çevre politikalarıyla, bazı projelerle Mecitözü’nü şahlandıracaklarını vurguladı.
İlçede renkli kişiliği ile tanınan, çok sayıda spor dalında sertifikalı olan Bay, Siyaset Akademisi ve Yerel Yönetimler mezunu.
Mecitözü’nün sorunlarını çok iyi bildiğini, geçmiş yıllarda bir süre gazetecilik yaptığını, ilçenin sorunlarının çözümü noktasında elinden gelen çabayı gösterdiğini, bunca yıllık akademik, siyasi ve kamusal bilgi birikimi ile çok sayıda arkadaşına projeler üreterek hayata geçirdiğini anlatan Hidayet Bay, “İlçenin ekonomik geri bırakılmışlığının çözüm yolları üzerinde çok düşündüm, inceledim ve çözüm önerileri ürettim. 30 dev projenin tamamı birbirinin parçası şeklinde tasarlanmış olup, bunların yapılmasının da yerel yönetim bütçesine bir maliyeti de bulunmamaktadır. Her biri bir kitap büyüklüğünde olan bu tasarımlar dünyanın çeşitli yörelerinde uygulanıp benimsenmiş, gelecekte kullanılacak işlerdir” dedi.
Projelerinin tamamının Mecitözü’nü bir marka şehir haline getirecek nitelikte olduğunu anlatan Hidayet Bay, açıklamasında şunları söyledi:
“Projelerin tamamlanma süreleri değişken olup, uygulama sürelerinde birinin diğerini tamamlaması beklentisi olan planlar vardır. Bu tamamlayıcılık bence şehir plancılığının en önemli yeridir. Atılacak adımların kalıcı değerler yaratması sonucunu doğurur, böylece sürdürülebilir projeler hayatımızı hak ettiğimiz derecede sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamamızı sağlar. Sürdürülebilir, temiz, güvenli ve sağlıklı çevre politikaları Mecitözü’nün prensip proje mimarı olması gereken değerdir.” (ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 06.12.2013 00:02