Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Mecitözü 20.09.2019, 22:07
1546
Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Sendikal çalışmalarını önce sözlü, daha sonra da kolluk güçlerini okula çağırarak engellemeye çalışan Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Gül, “Kamuoyunun da bildiği gibi 13 Eylül Cuma günü sendikal çalışma yürütmek için gittiğimiz Mecitözü Yatılı Bölge Ortaokulu’nda gerçekleştirilecek seminerde konuşmacı olarak bulunan Mecitözü Müftüsü İsmail Ersoy yetkisini ve haddini aşarak eğitim ve bilim emekçileriyle buluşmamızı önce sözlü olarak sonra da okula güvenlik güçlerini çağırarak engellemeye çalışmıştı.

Yasaların bize verdiği hakkı kolluk güçlerini de yanlış bilgilendirerek engellemeye çalışarak yasal olarak suç işlemiştir. Anayasal hakkımızı kullanmamızı engellemeye çalışan Mecitözü İlçe Müftüsü İsmail Ersoy hakkında daha önce basın toplantısı yoluyla suç duyurusunda bulunmuştuk. Bugün de yazılı olarak suç duyurusu dilekçemizi savcılığa verdik” dedi.

Sendikal bir çalışma yürütmek amacıyla gittikleri okulda müftünün yetkisinin dışında ortamı provoke ettiğini ve gerdiğini kaydeden Gül, “O gün okulda yaşananların tek sorumlusu Mecitözü Müftüsü İsmail Ersoy’dur. Eğitim Sen olarak; eğitim ve bilim emekçilerinin sosyal, özlük, mali haklarının yanı sıra, çocuklarımızın eğitim hakkından en üst düzeyde çağdaş, bilimsel bir şekilde yararlanmaları için çalışmak da en temel amaçlarımızdandır. Bugüne kadar bu çalışmaları işyeri barışını, birlik ve bütünlüğünü, öğrencilerimizin eğitim hakkını gözeterek yürütmeye özen gösterdik. Bu titizlikle ve kararlılıkla yürütmeye de devam edeceğimiz bilinmelidir” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@