Mecitözü Belediyesi ile toplu sözleşme imzalandı

Her zaman çalışanların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Mecitözü Belediye Başkanı Yavuz, “Yerel yönetimlerdeki insan gücü, hizmetlerin sürekliliği ve kalitesi açısından çok önemlidir, halka daha iyi hizmet vermenin ön koşulu da iş yerinde çalışma barışının sağlanmasıdır” dedi.

Mecitözü 29.12.2014, 00:01 29.12.2014, 00:01
1140
Mecitözü Belediyesi ile toplu sözleşme imzalandı
KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen Çorum Şubesi ile Mecitözü Belediyesi arasında Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında Mecitözü Belediyesi’nde çalışan memurlar, aylık net 300 TL ek gelire kavuşmuş oldu.
Toplu sözleşme hakkında ilgili bilgi veren Tüm Bel-Sen Çorum Şube Başkanı Nevzat Veldet, “Kamu emekçilerinin ekonomik, demokratik, sosyal, siyasal, mesleki, hukuksal ve özlük hakları için mücadele eden sendikamız her koşulda mücadeleyi sürdürecektir. Yapılan sözleşme ile üyelerimiz maddi ve sosyal haklara kavuşmuştur” dedi.
Veldet’in konuyla ilgili açıklaması şöyle:
“Sendikamız Tüm Bel-Sen ile Mecitözü Belediyesi arasında Toplu Sözleşme imzalanmıştır. Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz ve meclis üyelerinin de çalışanlar adına göstermiş olduğu iyi niyetleri ile toplu iş sözleşmesini yeniledik. İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile Mecitözü Belediyesi’nde çalışan memur arkadaşlar aylık net 300 lira ek gelire kavuşmuş oldu.
Bizlere içtenlikle yaklaşan, çalışan emekçilere karşı hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Mecitözü Belediye Başkanımız Ünal Yavuz’a örgütümüz ve üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz.
Kamu emekçilerinin ekonomik, demokratik, sosyal, siyasal, mesleki, hukuksal ve özlük hakları için mücadele eden sendikamız her koşulda mücadeleyi sürdürecektir. Yapılan sözleşme ile üyelerimiz maddi ve sosyal haklara kavuşmuştur. Sendikamızın ülke genelinde imzaladığı tüm sözleşmelerde olduğu gibi kadro unvan ayrımı gözetmeksizin tüm üyelerimiz eşit kazanımlar elde etmiştir. Kadın üyelerimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde ücretli izinli sayılacaktır. Ayrıca eşlerine şiddet uygulayan çalışanların toplu iş sözleşmesinden doğan alacakları eşlerine ödenecektir. Tüm üyelerimizi ve Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum.”
Mecitözü Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Tüm Bel-Sen ile yapılan bu sözleşmeye imza atmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğunu söyledi. Emekçilerin onurlu ve insanca bir yaşam sürdürebilmeleri için gerekli ücrete kavuşmasının ancak örgütlü mücadeleleri ile gerçekleşeceğine inandığını kaydeden Yavuz, “Eski bir eğitim emekçisi ve KESK üyesi olarak tüm emek örgütlerini mücadelelerinden dolayı kutluyor ve başarı diliyorum. Belediyemizin sınırlı imkanları ile çalışanların sosyal ekonomik ve demokratik haklardan faydalanabilmeleri için sözleşmeyi imzaladık” dedi.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@