“Cumhuriyet rejimi ile ilgili hiçbir sorunumuz yok”

Mecitözü İlçe Danışma Meclisi toplantısına katılarak bir konuşma yapan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, “Cumhuriyet rejimi ile ilgili hiçbir sorunumuz yok, bunu tartışmayız bile. Bunu milletimize anlatacağız. Bizim şemsiyemiz çok geniş, bu şemsiyenin altında Allah’ın izniyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Mecitözü 24.01.2017, 19:31
655
“Cumhuriyet rejimi ile ilgili hiçbir sorunumuz yok”

İlçe koordinatörleri, il yönetim kurulu üyeleri ve Gençlik Kolları Başkanı Burak Köse ile birlikte Mecitözü’ne giden İl Başkanı Karadağ, parti teşkilatları tarafından karşılandı. İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen Danışma Meclisi’ne ise, İlçe Başkanı Alişan Yaşar, önceki ilçe başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ile teşkilat mensupları katıldı.

Danışma Meclisi toplantısında ilk olarak söz alan Mecitözü İlçe Başkanı Alişan Yaşar, parti çalışmalarından bahsederken, İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a da göreve geldikten sonra teşkilatın birlik beraberliğini sağlama noktasında gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür etti. Mecitözü İlçesi’ne AK Parti iktidarı döneminde yapılan hizmetleri de anlatan Alişan Yaşar, referandum sürecinde Mecitözü’nden en iyi sonucu alabilmek için çalışacaklarının sözünü verdi.

İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da Mecitözü’ndeki parti teşkilatları ile il yönetimi, gençlik kolları ve kadın kolları yöneticilerini biraraya getirerek, hasbıhal etmek, gönülleri açmak ve yeniden bismillah demenin Mecitözü’nde de başlangıcını yapmak istediğini ifade etti.

Referandumda gösterilecek olan performansın Mecitözü’nde belediye kazanılması için de bir referans olacağını dile getiren Karadağ, belediye başkanlığını kazanacak ismin belirlenmesinde herkesin kabulleneceği bir isimde karar kılınacağının şimdiden teminatını verdiğini vurguladı.

Karadağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen Anayasa değişikliğinin ardından yapılacak referandum konusunda teşkilat mensuplarına tavsiyelerde bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sistemi ile ilgili olarak Milletvekillerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde üzerine düşen görevi yerine getirdiğini hatırlatan İl Başkanı Karadağ, Türkiye'de siyasi istikrarın devam etmesi, dünyada lider ülke konumuna gelinebilmesi için, koalisyonlar döneminin ve hazırladığı zeminlerin sona ermesi için referandumun en iyi şekilde geçmesi gerektiğine dikkat çekti. Karadağ,  “Şimdi sıra teşkilatlar olarak bizlerde. Bizler siyasi liderimizin Recep Tayyip Erdoğan’ın bizden beklentilerini boşa çıkarmamak için gecemizi gündüzümüze katıp arı gibi çalışacağız. İnşallah, Mecitözü’müzde de hedeflediğimiz sonucu elde edeceğiz. Bunun için de var gücümüzle çalışmak zorundayız. Sizlerden referanduma kadar gece-gündüz demeden çalışmanızı istiyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Başkanlık sistemine karşı çıkmasını da eleştiren Karadağ, “CHP halkın seviyesine çıkamadığı için hiçbir zaman bu sistemde iktidar olamayacağını biliyor, onun için karşı çıkıyor. Başka hiçbir nedeni yok. Yoksa bu sistem demokratik bir sistemdir. Herhangi bir rejim değişikliği falan değildir. Bizim Cumhuriyet rejimi ile ilgili hiçbir sorunumuz yok, bunu tartışmayız bile. Bunu milletimize anlatacağız. Bizim şemsiyemiz çok geniş, bu şemsiyenin altında Allah’ın izniyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Toplantı bitiminde Mecitözü İlçe Başkanı Alişan Yaşar, İl Başkanı Karadağ’a halk eğitim merkezindeki kursiyerlerin hazırladığı el emeği göz nuru yöresel çalışmalarından hediye etti. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 08 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@