03.01.2013, 00:00 106

KIYAMET KOPMADI

Salim SAVCI

Salim SAVCI

“Maya Takvimi”ne göre, Anadolu’da Şirince, Fransa’da bir köy hariç 21 Aralık 2012 günü, kainat (evren) yok oluyor, “kıyamet” kopuyordu. Bu habere inanmayanlar çoğunluktaydı, buna rağmen “medya” (basılı ve görüntülü) bu konuyu işlemekte gecikmedi. Ama insanların sahip olduğu “akıl-mantık-bilim” gücü yazılanlara, anlatılanlara bakıp gülüp geçti. Biz de, evrenden başlayarak, önemli temel bilgileri aktarıverdik.

Evren nedir? Üzerinde yaşadığımız dünyayı saran gökyüzündeki gökcisimlerinin bulunduğu bu büyük boşluğa bizler “evren” diyoruz. Evrende, galaksiler, Samanyolu, güneş sistemi (dünya, ay), nebula, gezegenler yer alıyor. Bizler de “dünya” denilen yerbiliminde yaşıyoruz.

Evrenin eşanlamlısı kainattır. Evrende var olan şeylerin tümünü kapsar.

Evreni öğrenen insanoğlu, bu kez evrenin var olduğu gibi bir sonu olabileceğini de düşünmüştür. Din kitaplarından, kıyamet ve mahşeri öğrenmiştir.

Kıyemet: Sözcük Arapçadır. Din inanışına göre, tüm ölülerin “mahşer”de kalkıp toplanacakları ve dünyanın son bulacağı zamandır.

Mahşer: Dini inancına göre, kıyamet gününde ölülerin dirilip toplanacakları yerdir.

Maya takvimindeki bilgiye göre kıyamet 21 Aralık 2012 günü kopacaktı. Söylenilen saati bırakın, günde bile kıyamet kopmadı. Kıyametin kopmayacağı iki yerde de toplananlar akıl beyin güçlerini kullanamadıklarını anladılar.

Evrende her şeyin tek yaratıcısı yüce Allah, kıyametin kopacağını bilendir. Birilerine bildirip, diğerlerine bildirmeyen değildir.

Kıyemetin kopması, güneşten dünyaya güneş enerjisi gelemediği zaman yeşil yapraklı bitkiler oksijen üretemezler, dünya oksijen kalmayınca hayat da sona erer. Onun da günü ile saatini yalnız ve yalnız evrenin sahibi yüce Allah bilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@