12.08.2015, 00:32 131

KAYMAKAMLAR DA DEĞİŞİR

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Bir ilçede kaymakam değişirse, o ilçenin sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlar, giden yöneticiden beklediklerini bulamamış iseler, yeni atanan kaymakamdan beklentilerinin yerine getirilmesini dilerler, isterler, hatta beklerler. Daha çok da bekleyenler köylü vatandaşlar olur. Bu görüş bir saptamadır.
Son yayınlanan kararname ile Osmancık’ımızda da kaymakam değişikliği oldu. Tüm Osmancıklılar yeni kaymakamlarına içtenlikle başarılar diliyorlar.
Göreve başlayan kaymakamımız önce Osmancık’ın geçmişini yazılı eserlerden öğrenecekler, daire müdürlerini dinleyecekler, hoşgeldine gelen resmi ve sivil kişilerden bilgiler alacaklardır. Çalışma programlarını belli edeceklerdir.
Bu arada ilçe mahallelerini, köylerini atnımaya girişeceklerdir. Gün gelecek, yolları merkeze bağlı Çampınar Köyüne düşecektir.
Çampınar Köyünde kesinlikle muhtarlığa uğrayacaklardır. Çampınar Köyü Muhtarı Satılmış Sargın, kendilerine Çampınar’ın sorunlarından yerine getirilenler ile çözüm bekleyen sorunları tek tek anlatacaklardır. Yeni gelen kaymakamımız halk ile görüşmek isterse, bu istek içtenlikle yerine getirilecektir.
Yeni gelen Kaymakamımız, Çampınar Prof. Bahri Savcı Kütüphanesini de görmek isterlerse, kütüphanede 2007 yılından bu tarafa rehberlik ve danışmanlık yapan eğitimci yazar olarak benden gerekli bilgileri alabileceklerdir.
Çampınar Köyü, son sekiz yılda vali görmeyen Osmancık’ımızın kırsal tipik bir köyüdür. Kaymakamlarının köylü ile görüşmesini beklerler. Köy muhtarlığına gelip giden kaymakamlarını da fazlaca eleştirmezler. Ama Çampınar’a gelip giden kaymakamları şöyle sınıflandırırlar.
-Kaymakamımız, makamının insanıdır.
-Kaymakamımız makam ve halkın insanıdır.
-Kaymakamımız halkın saygın insanıdır, derler. Yeni gelen her kaymakamı saygıyla karşılarlar, konukseverliklerini gösterirler.
Gelen kaymakamımıza candan başarılar diliyorum.
Saygılarımla!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@