“Yüksekokul Kargı’nın gelişimine katkı sağlayacak”

Bulunduğu şehir ve bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlama yönünde önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Rektör Alkan, sadece merkezde değil, ilçelerdeki MYO’lar sayesinde önemli gelişmeler kaydedildiğini bildirdi.

Kargı 14.02.2017, 19:54
613
“Yüksekokul Kargı’nın gelişimine katkı sağlayacak”

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, ilçede kısa bir süre önce kurulması uygun görülen Hitit Üniversitesi Kargı Meslek Yüksekokulu ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak üzere Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Görüşmede; üniversitelerin bulundukları şehir ve bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmasına katkı sağlamaları gerektiği inancıyla hareket eden Hitit Üniversitesi’nin sadece Çorum merkezde değil, ilçelerdeki meslek yüksekokullarında da başlatılan çalışmalar sonucunda şüphesiz önemli gelişmeler kaydettiği bilgisini veren Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilçelerde yer alan meslek yüksekokullarından bir yenisinin de Kargı Meslek Yüksek Okulu ile bulunduğu ilçenin pek çok alanda gelişimine katkı sağlayacağına olan inancının tam olduğunu söyledi.

Rektör Alkan, ayrıca Kargı MYO’ya en kısa süre içinde eğitim vermek üzere öğretim elemanı alınmaya, fiziki altyapı çalışmalarına ve bünyesinde gerekli altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla bu yeni eğitim biriminde en kısa sürede eğitim-öğretime başlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen ise belediye olarak, maddi ve manevi anlamda her türlü desteği vermeye ve katkıda bulunmaya gayret edeceklerini ifade ederek eğitim-öğretim kurumlarının ilçelerin pek çok alanda gelişimine katkı sağladığına olan inancıyla hareket ettiklerini, bu kapsamda ayrıca öğrencilerin yurt ihtiyacını karşılamak üzere birçok çalışmanın altyapısına başlanacağını açıkladı.

Başkan Şen, Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı yapmış olduğu ve halen yürüttüğü başarılı proje ve çalışmalarından ötürü tebrik ederek Belediye olarak ilçelerine kazandırılacak meslek yüksekokulunun şimdiden hayırlara vesile olmasını diledi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
açık
banner255
banner133
banner303
banner364