Kargı TOKİ içinde bazı apartmanlar karantinada

Çorum’un Kargı İlçesi’nde Bahçelievler Mahallesi bölgesinde bulunan TOKİ sitesindeki bazı apartmanlar 10 gün süre ile karantina altına alındı.

Kargı 23.03.2021, 19:02
175
Kargı TOKİ içinde bazı apartmanlar karantinada

Kargı İlçe Hıfzıssıhha Meclisi toplanarak çeşitli kararlar aldı. Çorum ve ilçelerinde son günlerde artan koronavirüs vakaları ile birlikte karantinalarda da artış yaşanıyor.
Kargı Kaymakamlığı da vaka artışı sebebi ile Bahçelievler Mahallesi TOKİ Sitesi 2. Etap B1/26, TOKİ sitesi 2.Etap B1/18 ve TOKİ Sitesi 2. Etap B1/17 numaralı apartmanların 23/03/2021 saat:11:00 itibari ile 10. gün süre ile karantina altına alınmasına karar verdi. 
Alınan karara göre karantina altına alınan binalardaki vatandaşların ihtiyaçlarının Vefa Sosyal Destek grupları tarafından karşılanacağı, karantina altında bulunan binaların kontrolünün İlçe Emniyet Amirliği tarafından sağlanacağ,ı alınan kararların Kargı Belediye Başkanlığı anons sistemi ile halka duyurulacağı ve tüm ilçe kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde ilgili kanun hükümleri çerçevesinde gerekli çalışmaların koordineli bir şekilde planlanarak uygulanmasının sağlanarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi vurgulandı.
Ayrıca karantina tedbirlerine uymayanlar hakkında idari işlem uygulanacağı da açıklandı.
(Haber Merkezi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@