Kargı Belediye Başkanı Şen dernek başkanlarıyla buluştu

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, İstanbul’daki Çorumlu sivil toplum örgütlerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Kargı 20.10.2014, 23:16 20.10.2014, 23:17
895
Kargı Belediye Başkanı Şen dernek başkanlarıyla buluştu
Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, İstanbul’daki Çorumlu sivil toplum örgütlerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Başkan Şen, Çorumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Arnavutköy’de düzenlenen kahvaltı ve eğlence programına katıldı.

Programın ardından Çorum Dernekler Federasyonu (ÇORDEF) tarafından düzenlenen toplantıya katılan Şen, İstanbul’da yaşayan Çorumluları Geleneksel Kargı Panayırına davet etti.

İstanbul’daki derneklerin hemşerileri kaynaştırma noktasında önemli bir vizyonu üstlendiğine dikkati çeken Şen, sivil toplum örgütlerinin memleketleri ile bağları güçlendirme açısından da önemli olduğunu söyledi.

Sivil toplum örgütleriyle istişareyi önemsediğini kaydeden Şen “İstanbul’da yaşayan hemşerilerimiz derneklerimiz vasıtasıyla bir araya geliyor, böylelikle kaynaşma sağlanmış oluyor. Özellikle Kargı ilçemizin birçok köyünün burada dermeği bulunuyor. Derneklerimiz burada yaşayan hemşerilerimiz arasında kaynaşmayı sağlamakla birlikte köyleri ile olan bağlantılarını da güçlü tutuyor. Bu Kargımız için gerçekten güzel bir şey. Kargı Belediyesi olarak mümkün olduğunca köylerimizin sorunlarıyla da ilgilenmeye çalışıyoruz. Tabi derneklerimizle istişareyi önemsiyorum ve Kargı için atılacak her adımın arkasındayım. Ancak derneklerimiz arasındaki bağların da güçlenmesinden ve tek yumruk olabilmekten yanayım. İşte bu noktada bir Çorum Dernekler Federasyonumuz kuruldu. İnşallah bu yapılanmanın Konfederasyon düzeyine de ulaşmasını temenni ediyorum” dedi

ÇORDEF Başkanı Süleyman Gökçe, derneklere gösterdiği ilgiden dolayı Başkan Şen’e teşekkür ederek hedeflerinin Çorum ve ilçeleri için daha güzel çalışmalar yapmak olduğunu ifade etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@