İş adamını parçalayıp baraja attılar

İstanbul’da aracı yakılmış halde bulunan iş adamı Kenan Kırmaç'ın öldürüldüğü ve cesedinin Çorum’a getirildiği iddiası üzerine Kargı ilçesinde arama çalışmaları başlatıldı.

İş adamını parçalayıp baraja attılar

İstanbul’da aracı yakılmış halde bulunan iş adamı Kenan Kırmaç'ın öldürüldüğü ve cesedinin Çorum’a getirildiği iddiası üzerine Kargı ilçesinde arama çalışmaları başlatıldı.

22 Kasım 2016 Salı 16:22
İş adamını parçalayıp baraja attılar

Ekipler cesedin parçalanarak atıldığı iddia edilen Mahsutlu Köyü yakınındaki barajda arama çalışması yaparken, iş adamının yakınları da arama çalışmalarını takip ediyor. İstanbul, Arnavutköy'de yaklaşık 10 gün önce tekstil işiyle uğraşan iş adamı Kenan Kırmaç'ın otomobili yakılmış bir halde bulunmuştu. Evli ve iki çocuk babası Kenan Kırmaç ise yapılan tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Bu olayla ilgili operasyon sürerken İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çok sayıda TIR kamyonu ve otomobili gasp ettikleri iddia edilen bir şebekeye operasyon yaptı. Operasyon sırasında polis ve şüpheliler arasında silahlı çatışma yaşanırken, şebeke üyesi 6 kişi gözaltına alındı, bir kişi de ölü ele geçirildi. Soruşturma sonucunda gasp çetesinin ayrıca cinayet işlediği de ortaya çıktı. Uzun süredir kayıp olarak aranan iş adamı Kenan Kırmaç'ın şoförü Özcan D.'de yakalanan çete üyelerinden biriydi. Özcan D.’nin arkadaşları ile birlikte iş adamını öldürerek cesedini Çorum'da parçaladıklarını itiraf etti. Bunun üzerine Çorum’un Kargı ilçesine bağlı Maksutlu köyü yakınlarındaki barajda, polis, jandarma ve AFAD ekipleri tarafından arama çalışmaları başlatıldı. İddiaya göre, cinayet zanlıları öldürdükleri iş adamının cesedini Kargı ilçesine getirdikleri, burada balta ile parçalayarak bir kovayla baraj gölüne attılar. Botlarla barajda arama çalışması yapan AFAD ekipleri bir kova buldu ancak ceset parçaları çıkmadı. 15 kişilik ekiple çalışmalar devam ederken, iş adamı Kenan Kırmaç’ın yakınları ve ailesinden oluşan yaklaşık 100 kişilik grupta bölgeye geldi. Kenan Kırmaç’ın kardeşi Orhan Kımaç’ta arama çalışmalarını takip edenler arasındaydı. Kırmaç yaptığı açıklamada “

"Kardeşimin ufak bir parçasını bulayım da kendisine bir mezar yapayım" Kırmaç'ın ağabeyi Orhan Kırmaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, arama çalışmalarına katılmak için yaklaşık 100 kişilik bir grupla sabaha karşı Kargı'ya geldiklerini söyledi. Sabah saatlerinden itibaren arama çalışmalarına katıldıklarını belirten Kırmaç, "Arazi şartlarını böyle düşünmedik. Akıntının çok olduğu bir alan bekliyorduk. Araziyi görünce umutlarımız azaldı. Arkadaşlar da kardeşimin bıçak ve balta ile parçalanıp bir kovanın içerisinde nehre atıldığını söyleyince tamamen umutsuz kaldık. Ancak en azından 'kardeşimin ufak bir parçasını bulayım da kendisine bir mezar yapayım, bir mezarı olsun' diye nehrin kıyısında çamur, batak demeden arama yaptık. En sonunda kardeşimi parçalayıp attıkları kovayı bulduk. Şimdi bir umudumuz var. Kovanın bulunduğu yer de su durgun. İnşallah bu alanda dalgıçların aramasıyla bir parçasını buluruz." ifadelerini kullandı. Kırmaç, "Rabbime dua ediyorum, inşallah bir parçasını bana verirler, ben de kendisine bir mezar yaparım." dedi.

(Yusuf ÇINAR)

Son Güncelleme: 22.11.2016 16:30