Hacıhamzalı öğrencilerin “belgesel” tadında gezisi

Hacıhamza Şehit Hasan Bahçevan Ortaokulu öğrencileri, Fen Bilimleri Öğretmeni Emre Kesgin’in yönetiminde Ankara’ya yaptıkları “Bilim ve Eğitim” gezisinde, Anıtkabir’i ziyaret ederek Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundular ve ODTÜ Teknokent ile MTA Tabiat Parkı’nda ancak belgesellerde görebilecekleri olguları ve canlıları tanıdılar.

Kargı 06.11.2018, 21:11
765
Hacıhamzalı öğrencilerin “belgesel” tadında gezisi

Bu yılki gezilerine ODTÜ Teknokent’ten başlayan Hacıhamzalı öğrenciler, Uygulamalı Bilim Merkezi’nde, kitaplarında gördükleri bir çok deneyi bizzat kendileri gerçekleştirdiler. Teknoloji Müzesi’nde önceki dönemlerde kullanılan elektronik araçları incelediler.

MTA (Maden Tetkik ve Arama Enstitüsü)Tabiat Parkı’nda ise, geçmişte yaşamış canlıları gördüler, Enerji Parkı’nda nükleer enerjiden yenilenebilir enerji kaynaklarına kadar bilgi sahibi oldular, petrolün çıkarılmasını izlediler. Ayrıca, yapay olarak hazırlanmış kömür madenine girdiler.

Gezinin son bölümünde ise öğretmenleri Emre Kesgin’le birlikte 10 Kasım öncesi Anıtkabir’i ziyaret eden Hacıhamzalı öğrenciler, Atamıza saygılarını ve bağlılık duygularını sundular. Daha sonra ise, Anadolu'nun en büyük akvaryumunda köpek balıkları ve vatozlarla beraber sürüngenler bölümü gezildi.

(Aliye ÖNCEL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@