Amerika’nın Kudüs kararı Kargı’da Protesto edildi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması kararını Çorum Ak Parti Kargı İlçe Başkanlığı düzenlediği basın açıklamasıyla protesto etti.

Kargı 08.12.2017, 17:33
821
Amerika’nın Kudüs kararı Kargı’da Protesto edildi

Cuma namazı çıkışında Kargı Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak tanıma kararını kınadı. Basın açıklamasına Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen, Ak Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, Ak Parti Kargı Kadın Kolları Başkanı Esra Peker, İl Genel Meclisi Üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve çok sayıda partili ile vatandaşlar katıldı.
AK Parti Kargı İlçe Başkanı Sacit Özdemir, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğini söyledi. Kudüs'ün, tüm Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunun altını çizen Özdemir, kararın bölgedeki barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adım olduğuna dikkat çekti.
Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacağını vurgulayan Özdemir, "Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir. İslam’ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır. İslam’ın harem-i izzeti olan Kudüs’ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye’nin, İnsanlığın silüeti olan Kudüs’ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye’nin çağrısına kulak vererek Kudüs’e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri’nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği “dünya 5’ten büyüktür” itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam’ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız’’ dedi.

Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen: "Bu karar kabul edilemez"
Kargı Belediye Başkanı Zeki Şen’de, Amerika’nın kararının Müslümanlar için kabul edilemez olduğunu belirterek ‘’Müslüman aleminin mükaddesatına el uzatma cüretini kendinde bulan kim olursa olsun yüce Allah illaki adaletini gösterecektir. Bu nedenle yapmamız gereken şey eğer ki elimizden hiç bir şey gelmiyorsa Müslüman kardeşlerimiz için dua etmektir’’ diye konuştu.
Basın açıklamasının ardından grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:58
Güneş 05:37
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:55
Yatsı 21:27

Gelişmelerden Haberdar Olun

@