12.10.2011, 00:00 145

KALPLERDE KALABİLMENİN YOLU

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Her görev yeri, bir görevliyi bulur. Görevlendirme; seçim yoluyla ya da atama ile yapılır. Seçimle göreve gelenler, vatandaşlara vaat (söz verdikleri) ettikleri şeyleri günün şartlarına (koşullarına9 göre yerine getirmeye çalışırlar. Atama ile gelenler; ülkenin yasalarına göre, ayrım yapmadan herkese eşit şekilde görevlerini yerine getirirler. Yüksek aşamalı sandalyeyi temsil edenler bir makam sahibi sayılırlar. Makam sahipleri; devletin tüm olanaklarını tabanı oluşturan çoğunluğun lehine kullanırlar.

Gün gelir, makam sahibi gider. O kişi, makamının ve vatandaşların adamı olabilmiş ise baş tacı edilir, yıllar geçse de adı o hizmet verdiği insanların kalbinde yaşar, yaşatılır. Aksi durumda yalnız teşekkür edilir, unutulup giderler. Bir kişinin o makamda uzun süre kalabilmesi, onun kültürüne, insancıllığına verdiği hizmetlerin yerli yerinde yapılmasına, açıkçası becerisine bağlıdır.

Bir zamanlar Ankara’da 50 yıl kaldım her şeye tepeden bakmayı öğrendim. İleri yaşımda doğduğum yere döndüm, tabandan yukarıya bakmayı dahası da var sade vatandaşı tanıdım. Onların konuşmalarını dinledim çok şey öğrendim. Sorularına cevap aradım, okumayı, araştırmayı, incelemeyi yeniden öğrendim. İnanınız yaşama azmi de buldum. Bu yazıyı da bir sohbetten ilham alarak yazdım sizlere sundum. Osmancık’ımıza yeni atananlara da başarılar diliyorum.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner443
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Ocak 2021
İmsak 06:21
Güneş 07:48
Öğle 12:58
İkindi 15:33
Akşam 17:57
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@