20.02.2017, 00:06 1377

İYİ DÜŞÜN; ÖNÜNDE BİR ADOLF HİTLER ÖRNEĞİ VAR!

İsmail HABOĞLU

İsmail HABOĞLU

Adolf HİTLER,  kendine bağlı SS subaylarına, Alman Polisi üniformalarından giydirdi ve kendi millet meclisinin bombalanması talimatını verdi...
Sonra Alman halkına, bunu yapanlardan intikam alacağını söyleyerek, kendine muhalif kim varsa; şeytanın bile aklına gelmeyecek kumpaslarla ya hapse attırdı ya da idam ettirdi...
Yetmedi, düzenlediği operasyonlar ile kendine biat etmeyen herkesi tek tek temizledi...
Doymadı, yandaşlarına ve yalakalarına, kendisiyle ilgili yaptıkları propagandaların bir yerlerine, şu tümcenin (özellikle) sıkıştırılmasını emretti.

''ADOLF HİTLER, Tanrı’nın gönderdiği bir kurtarıcıdır ve Tanrı, Hitler’in güdümündeki Alman halkının yanındadır !...''
… …

Yapılan ilk seçimde, halkın %74 oyunu alarak, kendini ‘Führer’ ilan etti.
Tüm yetkileri, kendinde topladı.

Seçimler sonrası yaptığı ilk icraatlarından biri, azınlıkta olan cumhuriyetçi ve sosyalist bölgeleri soyutlayarak, o kesimleri, her türlü hizmetten muaf tutmak oldu.

Yaptığı bu eylemin kılıfı da hazırdı, bu bölgeler bölücü ve hain bölgelerdi.
Bıkmadan, usanmadan yarattığı yeni yeni algı operasyonlarıyla, çevresinde karalamadığı kimse bırakmadı. İnsanları, kurumları, birbirine düşürdü.

Alman halkı kutuplara ayrıldı.

Ülkedeki bütün gazete, dergi ve basın yayın organlarını tekeline alıp, havuz medyası oluşturdu. Bu havuz medyası kanalıyla, Alman Halkının beyinlerini yıkayıp, onlar için başka başka hayal dünyaları yarattı.

Öyle ki, 2. Dünya Savaşında Ruslar, Berlin kapılarına dayandığında, zavallı Alman halkı, savaşı hâlâ kazanmak üzere olduklarını sanıyor; her mitingde, milyonlarca insan toplanarak Hitler denen bu adama biat gösterileri yapmaya devam ediyordu.

Derken, gerçekler gizlenemez hale geldi.

Yalanlar ve algı operasyonları üzerine kurulu temelsiz ekonomi çatırdamaya; yalanlar tek tek gün yüzüne çıkmaya başladı.

Alman halkının, önceleri, ''Tanrı’nın elçisi, büyük lider, büyük başkan, büyük kurtarıcı'' gibi sloganlarla yere göğe sığdıramadığı ADOLF HİTLER'in intiharından bir ay sonra tüm gerçekler gün yüzüne çıkınca, Alman Halkı ayılmaya başladı.
O aslında, sadece çevresindeki silahlı koruma ordusuna güvenen; temeli olmayan düşüncelerini, yalanlar ve hayaller üzerine kurgulayan; korkak ve basit bir ruh hastasından başka bir şey değildi...
Ama Alman halkı bunu çok geç anladı.

O kadar geç anladı ki; akıl almaz kumpaslara muhatap olup, ezildiğiyle, itilip, kakıldığıyla, can ve mal kayıplarına uğradığıyla kaldı.

Yakın zamana kadar asrın bu zır delisine tapan Alman Halkından; gün geldi, ‘ben oyumu ona verdim’ diyen tek bir kişi çıkmadı.
… …

Savaştan sonra tekrar meclis kuruldu, laik bir cumhuriyet sistemine geçiş yapılarak; egemenlik, artık tek bir kişinin değil, kayıtsız şartsız milletin oldu!

*     *     *

Tarih her zaman tekerrürden ibarettir.

Dileğimiz odur ki; bundan böyle, ne biz, ne bir başka ulus, bu acıları, bu katliamları yaşamasın.

Dünya üzerinde yasamasını, yürütmesini, yargısını tek bir şahsın eline verip, kalkınmış, huzur bulmuş, mutlu olmuş tek bir toplum yoktur. (İlişikte, parlamenter sistemden, başkanlık sistemine geçen ve parlamenter sistemle yönetilen ülkelerle ilgili iki ayrı çizelge sundum. İnceleyin bu çizelgeleri…)

Özellikle başkanlık sistemiyle yönetilen ülkeler listesini inceleyin. Bu ülkeler arasında tek bir tane kalkınmış, huzurlu bir ülke var mı?

Yok.

Niye yok.

Huzur yok çünkü birlik, dirlik yok. Demokrasi yok. Kuvvetler ayrılığı yok, adalet yok, laiklik yok, bilim yok, üretim yok, doğru ve sağlıklı eğitim yok.

Yok, yok, yok, yok…

Her şey bir muhteremin iki dudağının arasında…

… …

Bakın değerli okurlarım; egemenliğin tek bir şahsın tekelinde olması, felakettir.

Diktatörlüğün ta kendisidir.

Anayasalar ve parlamenter sistemler, bu tür felaketleri ortadan kaldırmak için ihdas edilmiştir.

Aklımızı başımıza devşirelim;

Önümüzde bir Adolf Hitler gerçeği var. Bu gerçeği hiç ama hiç unutmayalım.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-8°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:24
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:27
Akşam 17:50
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@