07.06.2011, 00:00 429

İSTANBUL'DA GENÇ MİLLETVEKİLİ ADAYI ALPER KAAN BORAN

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Bundan önceki yazılarımda İstanbul'da milletvekili adayı olan hemşehrilerimiz Feyzullah Kıyıklık ve İhsan Özkes'i sizlere tanıtmış ve onlarla ilgili bilgi vermiştim.Bu ziyaretlerimde benimle birlikte olan baba dostu Kenan Orhon beni aradı ve İstanbul'da bir Çorumlunun daha milletvekili adayı olduğunu bildirdi.Bunun üzerine kendisini aradım, iki hemşehrimizle buluştuğumuz gibi onu da ziyaret edelim dedim. Portekiz gezim nedeniyle bu buluşmayı ancak iki gün önce gerçekleştirebildim.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul 1.Bölge milletvekili adayı olan Alper Kaan Boran ile seçim faaliyetleri arasında buluşma için daha uygun olduğundan Kenan Orhon'un Üsküdar'daki bürosunda buluştuk.

Çok sempatik ve genç hemşehrimizi, alabildiğim notlarımdan faydalanarak sizlere tanıtmayı istiyorum;

1980 yılında babasının memuriyeti nedeniyle bulundukları İstanbul'da doğan Alper'in kökleri Çorum'un Elmalı köyünden.Çocukluğunu babasının Kadastro Müdürlüğü yaptığı İskilip'te geçirmiş. Liseyi İskilip'te bitiren Alper 2001 yılında İstanbul'da Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiş ve 2007 yılında mezun olmuştur. Halen İstanbul'da avukatlık yapmaktadır.

Ömür çizgisinde particiliğin önde geldiğini, babadan gelen genlerde bunun var olduğunu belirten hemşehrimiz köklerinin Kıpçak Türkü olduğunu ve milliyetçiliğin içinde büyüdüğünü anlattı. Halen Elmalı köyünde akrabalarının yaşadığını, bir kısmının soyadının Boran olduğunu ilave etti.

İstanbul'da bulunan İskilip Derneği ile de ilişkilerini sürdürdüğünü belirten Alper, İşletme Fakültesi mezunu eşinin dört yıl çalıştığını ve şu anda dört aylık olan kızı İdil Zeynep ile ilgilendiğini ve emekli olan babasının ailesiyle birlikte İstanbul'da yaşadığını söyledi.

Bu buluşmada ilerisi için siyasi hedefleri olan genç bir hemşehrimizi tanıdım. Listede 9. sırada yer alan Alper'e başarılar diledim.Ve her adaya söylediğim gibi uzayan kol bizden olsun dedim.

İstanbul'da yaşayan hemşehrilerime Çorum sevgisiyle eşit mesafede duruyorum.Onları şu veya bu partiden diye ayırmıyorum ve hepsini seviyorum.Gücüm yettiği ve zamanım olduğu kadar onlarla birlikte olmaya çalışıyorum. Dış Çorumlular olarak tanımladığım hemşehrilerimden bir çoğunun da Meclise girmesini temenni ediyorum.

Kendisi ile çektirdiğimiz fotoğrafı, dedesinin adını taşıyan Hüsnü Orhon çekti. Bir zamanlar dede Hüsnü Orhon'un yanında geleceğe hazırlanan Kenan'ın yerini şimdi de Fatih Üniversitesi'nde okuyan Hüsnü almış durumda.

İstanbul, 5 Haziran 2011

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-6°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:51
Öğle 12:57
İkindi 15:29
Akşam 17:52
Yatsı 19:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@