Recep Çatma: “İskilip’in 100 yıllık sorununa el atıldı”

İskilip’in 100 yıllık yarasına çare olacak derecede alt yapı çalışmalarına eğildiklerini aktaran Çatma, bütün enerjilerini bu yönde kullandıklarını kaydetti. Kentte ayrı ayrı devam eden 5 alt yapı çalışmasını 2016 yılının sonlarında bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Çatma, hedefe adım adım ulaştıklarını belirtti.

İskilip 17.10.2014, 00:16 17.10.2014, 00:17
1258
Recep Çatma: “İskilip’in 100 yıllık sorununa el atıldı”
İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma 15 Ekim günü konuk olduğu Kon TV’nin “Ankara Konuşuyor” isimli televizyon programında İskilip gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Program sunucusunun sorularını yanıtlayan ve göreve geldiği günden bu yana belediyede yapılan çalışmalar hakkında kısa kısa bilgiler veren Çatma, zamanı, parayı, personeli ekonomik anlamda kullanma yolunda adeta yarıştıklarını ifade etti.

Kentin 100 yıllık yarasına çare olacak derecede alt yapı çalışmalarına eğildiklerini aktaran Çatma, bütün enerjilerini bu yönde kullandıklarını kaydetti. Kentte ayrı ayrı devam eden 5 alt yapı çalışmasını 2016 yılının sonlarında bitirmeyi hedeflediklerini söyleyen Çatma, hedefe adım adım ulaştıklarını belirtti.

Kanalizasyon ve yağmur suyu çalışmalarının bu ayın sonunda biteceği müjdesini veren Çatma, “Kanalizasyon projemiz 20 milyon lira. Yağmur suyu projemiz ise 7 milyon liralık bir yatırım. Var gücümüzle çalışıyoruz. Halkımız tozdan çamurdan ne kadar muzdaripse, bende Belediye Başkanı olarak muzdaripim” dedi.

Bu yılın sonunda elektrik kablolarının da yer altına alınması çalışmasının tamamlanacağına dikkat çeken Çatma, “Bu yıl alt yapı çalışmalarımızdan üçünü bitiriyoruz. Bunlar kanalizasyon, yağmur suyu ve elektrik kablolarının yer altına alınması çalışmaları” ifadelerini kullandı.

“2016 YILI İÇİNDE DOĞALGAZ
ÇALIŞMASINI BİTİRMİŞ OLACAĞIZ”
Çatma, katıldığı programda şu bilgileri verdi:

“Şimdi büyük bir hızla doğalgaza çalışıyoruz. Doğalgaz hattımız Osmancık üzerinden gelecek. Kamulaştırma çalışmaları bitmek üzere. İnşallah 2016 yılı içerisinde Doğalgaz çalışmamızı da bitirmiş olacağız. Şehir içi içme suyu şebekesinin değiştirilmesi çalışması da kısa süre içerisinde başlayacak.

“YAPILANDIRILMIŞ BORÇLARIMIZ VAR”
Yapılandırılmış borçlarımız var. Ben bunları sorun etmiyorum. Bunlar ödenemeyecek şekilde borçlar değil. Belediye Başkanlığı için beş yıl kısa bir süre. Beş aydır yoğun bir şekilde Ankara trafiğimiz var. Haftada iki gün Ankara’dayız. Zamana karşı yarışıyoruz. 2015 Yılı bütçe görüşmelerinde İskilip’in ihtiyaç duyduğu önemli konuların yatırım programına alınması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Belediyemizin mali disiplininde sıkı bir politika takip ediyoruz.

“HİÇ KİMSENİN İŞİNE SON VERMEDİK”
Şu ana kadar hiçbir personelimizin işine son vermedik. Personel konusunda ekonomik davranmak için birimler arası geçişler yaptık. Belediye Başkanlığımızın kapısı da ilk günden bu yana her zaman açık. Her vatandaşımızın sorununu dinliyor, çözüm yolları arıyoruz.

“BELEDİYEMİZ ŞU ANDA TARİHE
GEÇECEK ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR”
Yapmış olduğumuz çalışmalar 1-2 aylık çalışmalar değil. Ak Parti çalışmıyor diyen arkadaşlarımız var. Belediyemiz şu anda tarihe geçecek çalışmalara imza atıyor. 30 Martta hedefimiz üç yıl demiştik. Üç yıl gibi kısa sürede alt yapı çalışmalarımızı bitirerek belki de Türkiye tarihine geçeceğiz.

“30 MART’TA NE SÖZ VERDİYSEK HALEN ARKASINDAYIZ”
Her mahalleye en az ikişer adet park yapacağız. 30 Mart seçimlerinde ne söylediysek halen arkasındayız. Biz düğün salonu, park sorununu çözeceğiz. Toplamda 30 adet çocuk parkı yapacağız. İskilip-Çankırı yolunun 2015 yatırım programına alınması için var gücümüzle çalışıyoruz. İskilip esnafımızı ayağa kaldırmak adına Açık Tarım Ceza Evi projemiz var. Dere Kargın mevkiinde gölet projemiz var. Bu göletimiz baraj gölü yüksekliğinde olacak. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı ev sahibi yapabilmek için TOKİ projemiz var. Sağlık Meslek Lisesi’ne yeni bina kazandıracağız. Kale projemizle ilçemizin turizmine katkı sağlayacağız. Sokak Sağlıklaştırma projelerimiz devam ediyor.”
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@