İskilipli öğrenciler, Çek Cumhuriyeti’nde menemen yaptılar

İskilip Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi’nin “Intercultural Competences in Vocational Training” Meslekî Eğitimde Kültürler Arası Yeterlilik isimli KA2 Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında 12-18 Şubat 2017 tarihleri arasında öğrenci hareketliliği Çek Cumhuriyetinde gerçekleştirildi.

İskilip 03.03.2017, 19:55
957
İskilipli öğrenciler, Çek Cumhuriyeti’nde menemen yaptılar

Proje kapsamında gerçekleştirilen ilk hareketlilik programında İskilipli öğrenciler sunum programları üzerine Avusturya ve Çek Cumhuriyeti’nden katılan öğrencilerle birlikte bir hafta boyunca eğitim aldılar.

Eğitimler esnasında öğrenciler ana dillerinin haricinde bir dil ile eğitim almak üzere uygulanan CLIL (Content and Language Integrated Learning) yöntemi ile hem meslek eğitimi hem de dil eğitimini bir arada gerçekleştirdiler.

Öte yandan projeye katılan ülkeler kendi kültürlerini tanıtmak amacıyla yöresel yemekler yaparak diğer ülkelerden gelen öğrenci ve öğretmenlere ikram ettiler. İskilip’ten katılan öğrenciler Emre Okumuş, Ahmet Erol ve Bahri Yakup Civa ise menemen yaparak diğer ülkelerden gelenlerin beğenisine sundular.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@