İskilip'te Okullar “Beyaz Bayrak”la süsleniyor

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokolle hayata geçen ‘Beyaz Bayrak’ projesi ve eğitim öğretim kurumlarının sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilerek bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi, okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesine katkıda bulunulması amacıyla imzalanan “Beslenme Dostu Okullar Programı İşbirliği Protokolü” doğrultusunda Beyaz Bayrak Sertifikası ile Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okullara beyaz bayrak ve sertifikaları törenle teslim edildi.

İskilip 19.12.2017, 22:20
1111
İskilip'te Okullar “Beyaz Bayrak”la süsleniyor

İskilip’te gerçekleştirilen törenle İskilip’ten 23, Bayat’tan 4 ve Uğurludağ’dan 3 olmak üzere toplam 30 okula beyaz bayrak verildi.

İskilip Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleşen törene İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş, Belediye Başkan V. Murat Önder, il MEM Şube Müdürü Sinan Güngör, İskilip, Bayat ve Uğurludağ Milli Eğitim müdürleri ile okul müdürleri katıldı.

İskilip İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Atcıoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan törende 2006 yılından bu yana dağıtılmasına rağmen geçen yıl ilçede beyaz bayrak alan okul bulunmadığını belirten Atcıoğlu, 23 okulun beyaz bayrak almasının mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Beyaz bayrak alan okulların 3yıl bu bayrağın sahibi olacağını, bu sürede okulların beyaz bayrak kriterlerini korurken okulunu ve ortamını daha da ilerletme sorumluluğunda olacaklarını dile getirdi.

İskilip Kaymakamı Bahadır Güneş de, Bayat ve Uğurludağ ilçelerinden gelen misafirleri ağırlamaktan memnun olduklarını dile getirirerek, okulların temizlik hijyen ve yeterlilikte sınır değerlerin üzerine çıktıklarını ifade etti.

Beyaz bayrak dağıtım töreninde; geleceğin emanet edileceği çocukların beden ve ruh sağlığını korumak, geliştirmek, yaşam kalitesini yükseltmek, temizlik ve hijyen konusunda yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirmek ve öğrencilerin hijyenik bir ortamda eğitim-öğretimlerini sürdürmelerinin herkesin sorumluluğunda olduğu dile getirildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@