İskilip için yeni bir turizm projesi

İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, ilçenin kalkınmasını sağlayacak en önemli konu başlıklarından birinin turizm olduğunu belirterek, bu kapsamda Kale merkezli yeni bir proje tasarladıklarını söyledi.

İskilip 25.03.2016, 23:25 25.03.2016, 23:27
1344
İskilip için yeni bir turizm projesi

Başkan Recep Çatma geçtiğimiz günlerde Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek söz konusu proje hakkında görüş alışverişinde bulundu.
Başkan Çatma’nın verdiği bilgiye göre tarihi İskilip Kalesi’nin içi, kral mezarlarının etrafı, Temenna mahallesi, Belediye önünü de içine alan Ulucami etrafı meydan düzenlemesi, Semerciler, Dikiciler ve Sandıkçılar arastalarında turizmi aktif hale getirecek proje çalışmalarına başlandı.
Projede şu an taslak tasarım mimarı, peyzaj, mimarı, statik, mekanik elektrik, elektromekanik mimarları ile keşif ve animasyon ekibi çalışmalarını hem sahada hem de teorik olarak sürdürüyorlar. Taslak projenin hazırlanmasının ardından mimar sayısı 22’ye çıkacak.
Belediye Başkanı Çatma, söz konusu projenin bir an önce tamamlanarak İskilip turizmini atağa kaldırmayı amaçladıklarını söyledi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@