İskilip heyetinden Uslu’ya ziyaret

İskilip İl Genel Meclisi üyeleri, MHP ilçe yönetim kurulu üyeleri ve bir grup esnaftan oluşan heyet, 15 Temmuz hain darbe kalkışması nedeniyle Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya  geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Karşılaştıkları manzara karşısında üzüntülerini gizleyemeyen heyet, darbenin Meclis’e verdiği zararlara bizzat şahitlik etti.

İskilip 04.12.2016, 23:55
628
İskilip heyetinden Uslu’ya ziyaret

Gazi Meclis de darbe girişiminin yaşandığı gece, iradesine sahip çıkan aziz milletin duruşuyla önemli bir misyon üstlendiğini söyleyen Salim Uslu; millet iradesinin tecelligâhı olan meclise yönelik hain saldırının ülkeyi derinden yaraladığını kaydetti. Fethullahcı Terör Örgütü (FETÖ) militanlarınca gerçekleştirilen hain kalkışmanın millet-devlet bütünleşmesiyle def edildiğini kaydeden Uslu, “Çorumlu hemşerilerimizin de yaşanan süreçte önemli bir sınav vererek demokrasi müdafaasını tüm Türkiye’de desteklediğini “söyledi.

Türk milleti olarak birlik ve beraberlik doğrultusunda, sağduyu içinde hareket edildiğini anlatan Uslu, siyasi parti farkı gözetmeksizin mecliste oluşan birlikteliğin Türkiye’yi sevenlere güven, Türkiye’yi sevmeyenlere de korku verdiğine inandığını, olayların tekraren yaşanmamasının, milletin vakur duruşuna destek olunması adına kendilerinin de halkı bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Uslu daha sonra konuklarına Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde 15 Temmuz gecesinde oluşan hasarlı bölgeleri gezdirdi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@