Bekiroğlu: “İstikrar ve güvenin tek adresiyiz”

AK Parti Çorum Teşkilatları, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Bekiroğlu: “İstikrar ve güvenin tek adresiyiz”

AK Parti Çorum Teşkilatları, seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

29 Eylül 2015 Salı 00:14
Bekiroğlu: “İstikrar ve güvenin tek adresiyiz”

Kurban Bayramı ile birlikte seçim çalışmalarının startını veren AK Parti Teşkilatları, ilçelere çıkarma yapmaya devam ediyor.
AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ve AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, hafta sonu İskilip, Bayat ve Uğurludağ ilçelerini ziyaret etti. Partililer ve vatandaşlarla bir araya gelen Uslu ve Bekiroğlu, hem teşkilatların bayramını kutladılar hem de vatandaşlarla bir araya gelerek sorun dinlediler.
İlk olarak İskilip AK Parti İlçe Başkanlığını ziyaret eden Uslu ve Bekiroğlu, burada Ak Parti İskilip İlçe Başkanı Ali Koçkaya ve partililerle bir araya gelerek, seçim süreci hakkında görüş alışverişinde bulundu.
AK Parti Çorum milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, dün birbirine düşman olanların bugün bir araya gelerek Türkiye’yi ve AK Parti’yi kendilerine ortak düşman ilan ettiklerine dikkat çekerek, “AK Parti düşerse Türkiye düşer, Türkiye düşerse İslam coğrafyası düşer” dedi.
Türkiye’yi kurulan tuzakların bertarafı için 1 Kasım seçimlerinin önemli olduğunu dile getiren Uslu, Güneydoğu’da polis ve asker lojmanlarından HDP’ye oy çıktığını hatırlatarak, “Burada bir üst akılın talimatı yok mu. Emir komutayla mı oluyor, fetvalarla mı oluyor, buyruklarla mı oluyor” diye sordu.
MHP lideri Devlet Bahçeli’yi eleştiren Uslu, “Devlet Bahçeli’nin açıklamaları var seçim sonrası, en kısa zamanda seçimse seçim diyerek meydan okuyor.Şimdi aynı Bahçeli seçimlere karşı. Seçim endeksli bir hükümet yada koalisyon kuralım dedik, ‘seçime karşıyım, koalisyona karşıyım, seçim hükümetine karşıyım gidin CHP ile hükümet kurun’ dediler. HDP’de CHP ile hükümet kurun dediler. MHP’nin derdi iktidar olmak, sorumluluk almak değil, siyasi istikrarsızlık artsın ben muhalefette bağırıp durayım dedi. Bahçeli seçim diyordu. Şimdi vazgeçti. HDP’nin olduğu yerde olmayacağız diyordu. Bakanların yemin törenine meclisi kilitlemeye çalıştılar. Ortak yanları AK parti karşıtlığı. AK Parti düşerse Türkiye düşer, Türkiye düşerse İslam coğrafyası düşer” dedi.

‘BAY HAYIR’ HERŞEYE HAYIR DEDİ
AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için istikrar ve güvene ihtiyaç olduğunu belirterek, istikrar ve güvenin adresinin de AK Parti olduğunu söyledi.
7 Haziran’da bir yol kazası yaşadıklarını anlatan Bekiroğlu, CHP ve MHP’yi de eleştirerek, “7 Haziran sonrası ülkenin herhangi bir kriz ve kaos ortamına sürüklenmemesi için koalisyon çalışmalarında özverili bir çalışma gösterildi. Ne yazık ki yine o değerli genel başkan, ‘bay hayır’, ‘herşeye hayır’ dedi. CHP Genel Başkanı da hayır deyince bugün ki tablo ortaya çıktı. AK Partiyi tek başına iktidar yapmak için çalışacağız.”
İskilip’teki programın ardından Uslu ve Bekiroğlu Bayat ilçesine geçerek, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, AK Parti Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcıoğlu ve partililerle bayramlaştı. Son olarak Uğurludağ ilçesini ziyaret eden Uslu ve Bekiroğlu, burada Uğurludağ teşkilatı tarafından düzenlenen bayramlaşma programına katıldı. Belediye Başkanı Remzi Torun ve AK Parti Uğurludağ İlçe Başkanı Yakup Torun ile bir araya gelen Uslu ve Bekiroğlu, vatandaşlarla sohbet etti.
(İHA)

Son Güncelleme: 29.09.2015 00:15