Alkan: “Kuyumculuk Bölümü Ahlatcı’nın tavsiyesiyle açıldı”

Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde geçtiğimiz yıllarda açılan Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü’nün eğitim-öğretim sezonu açılışı yapıldı.

İskilip 27.09.2014, 00:14 14.07.2020, 00:24
669
Alkan: “Kuyumculuk Bölümü Ahlatcı’nın tavsiyesiyle açıldı”
Hitit Üniversitesi İskilip Meslek Yüksekokulu (MYO) bünyesinde geçtiğimiz yıllarda açılan Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü’nün eğitim-öğretim sezonu açılışı yapıldı.

Eğitim-öğretim sezonu açılışına Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan, İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, Belediye Başkanı Recep Çatma, İskilip Meslek Yüksekokulu Müdürü Muammer Cengil, Ahlatçı Kuyumculuk kurucusu iş adamı Ahmet Ahlatçı, Çorum eski Milletvekili Adnan Türkoğlu, kurum Amirleri, MYO öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

İlk ders öncesi konuşan İskilip MYO Müdürü Doç Dr. Muammer Cengil, yeni eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını diledi. Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü’nün bu yıl ilk kez öğrenci aldığını hatırlatan Cengil, "Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümümüz istihdam garantili olarak açıldı. Bu yıl bu bölümümüzün kontenjanı yüzde yüz tercih edilen bölüm oldu" dedi.

GÜRSOY: “İSKİLİP MYO EN İYİLERİNDEN”
İskilip Kaymakamı Şuayip Gürsoy, İskilip Meslek Yüksekokulu’nun birçok MYO'dan daha iyi durumda olduğunu söyledi. Gürsoy, Belediye Meclisi tarafından MYO’ya yeni bina için tahsis edilen bölge için de en kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

İskilip MYO’nun kurulduğu günden bu yana yükselişini görmenin İskilip adına sevindirici olduğunu kaydeden Gürsoy, "Belediye Başkanı ve meclisin İskilip’e jestine MYO’muz da başarılarıyla cevap verecektir. Öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim görmelerini istiyoruz. Bölümlerimiz güzel. Yörenin ihtiyaçlarına uygun bölümlerimiz var. Türkiye’de az sayıda ve bu nedenle de değerli olan bölümlere sahibiz. İskilip MYO’nun bu günlere gelmesinde büyük katkısı olan Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Reha Metin Alkan’a çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

ÇATMA: “MYO’YA 4 KATLI BİNA YAPACAĞIZ”
İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, Belediye Meclisi’nin kararıyla İskilip Meslek Yüksekokulu’na yer tahsis edildiğini açıkladı. Yapılan yer tahsisiyle birlikte yeni bir döneme girileceğini söyleyen Çatma, "Bölgeye 4 katlı bir bina yağacağız. Bu bina sayesinde İskilip’te bin beşyüz civarında öğrenci eğitim görebilecek" dedi.

ALKAN: “AÇILMASINI AHLATCI İSTEDİ”
Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü’nün iş adamı Ahmet Ahlatcı’nın tavsiye ve girişimleriyle açıldığını söyledi.

Bölümün istihdam garantili olduğunu söyleyen Rektör Alkan, Ahmet Ahlatcı’nın Çorum sevdalısı bir iş adamı olduğunu belirterek Çorum’da önemli bir iş alanını oluşturduğunu kaydetti.

Göreve ilk geldiği günlerde istihdam garantili bölümler için iş adamlarından destek istediklerini hatırlatan Alkan, bu isteğe Ahmet Ahlatcı’nın karşılık verdiğini ve istediği bölümlerden birinin de Kuyumculuk ve Takı Tasarım Bölümü olduğunu belirtti. Alkan, bu bölümün açılabileceği en uygun ilçenin ise İskilip olduğunu gördüklerini ve bölümü buraya açtıklarını ifade etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
33°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@