27 yıl sonra bir araya geldiler

İskilip Lisesi 1989 yılı mezunları, 27 yıl sonra aileleri ve o dönemin öğretmenleri ile birlikte bir araya geldi. Ramazan Bayramı'nın ikinci günü Hanoğlu Konağı'nda gerçekleştirilen organizasyonda müzik öğretmeni Hasan Akay da güzel müziğiyle geceye renk kattı.

İskilip 10.07.2016, 21:14 10.07.2016, 21:14
893
27 yıl sonra bir araya geldiler

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen buluşmaya aileleri ile katılan 89 mezunları, 27 yıl sonra buluşmanın sevincini yaşadılar. Dönemin öğrencileri ve Edebiyat Öğretmeni H. Hüseyin Hastaoğlu ile Coğrafya Öğretmeni Nurettin Tanay o yıllarla ilgili anılarını anlatarak, o günlerin özlemle anılmasını sağladılar.
4 yıl önce Ilgaz'da bir araya gelen 1989 İskilip Lisesi mezunları ikinci toplantılarını geçen yıl mezun oldukları ilçede gerçekleştirdiler. Bu yıl ise Dr. Mustafa Azak ve Fatih Ayfer öncülüğünde Çorum’da gerçekleşen buluşmaya; İstanbul, İzmir, Denizli, Sakarya, Konya gibi uzak illerden ve çevre illerden buluşma için gelenler hocaları ve arkadaşları ile bol bol sohbet edip hasret giderdiler. Kısa zamanda ailelerinde birbiriyle kaynaşması ile çok güzel bir ortam oluştu.
Günün anlam ve önemini istinaden bir konuşma yapan Mimar Sinan Aile Sağlığı Merkezi Aile Hekimi Dr. Mustafa Azak, “1983 yılında İskilip Lisesi Ortaokul bölümünden başlayıp 1989 yılında lise bölümünden mezun olan tüm arkadaşlarımızı ve kıymetli öğretmenlerimizi davet ettiğimiz bu organizasyonda, uzun bir aradan sonra bir arada olmak hepimizi çok mutlu etti. İskilip'te gerçekleştirilen buluşmamızdan 1 yıl sonra o günkü dileklerimize uygun olarak bu yılda tekrar buluşmamız bizler için çok değerli. Artık geleneksel hale gelen mezunlar buluşmasının önümüzdeki yıllarda da devam etmesini diliyorum. Umarım bu organizasyona katılamayan arkadaşlarımızı o zaman görme şansımız olur. İskilip Lisesi'nden mezun olduğumuz günden sonra hepimiz kendisine bir yol çizdi. Farklı bir iş, aile, gaye ve yaşadığı yere sahip olmamıza rağmen lise günlerimizi hiç unutmadık. Bizim bu günlere gelmemizde büyük emek sarfeden kıymetli öğretmenlerimizin hepsine çok teşekkür ediyor, bayramlarını kutluyor ve tüm öğrencilerinin adına ellerinden öpüyorum. Büyük bir özlemle kavuştuğumuz arkadaşlarımızla anılarımızı tazelemek hepimizi çok duygulandırdı. Özellikle uzak illerden buraya sırf arkadaşlarını görmek için gelenler olmak üzere tüm katılımcılara, kıymetli hocalarımıza ve emeği geçen tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum” dedi.
Edebiyat öğretmeni H. Hüseyin Hastaoğlu ise “İskilip Lisesi çok köklü ve ülkesine büyük hizmetleri dokunmuş birçok mevkide değerli kişiyi yetiştirmiş önemli bir okuldur. Okulumuz 1933 yılında ortaokul olarak açılmış ve 1968’de liseye çevrilmiş.1974’te yeni yapılan binasına geçmiş ve 1981 yılında Parasız Yatılı Pansiyon Binası hizmete girmiş ve bu sayede çevre ilçelere de hizmet vermeye başlamıştır. İskilip Lisesi mezunları olarak en büyük arzumuz böyle köklü bir okulun ülkemize verdiği katkının artarak devam etmesi ve sizler gibi nice değerli mezunlar vermeye devam etmesidir” dedi.
Daha sonra söz alan dönemin Coğrafya Öğretmeni Nurettin Tanay, bu güzel toplantıyı düzenleyen ve katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti.
Gecede güzel bir müzik ziyafeti veren müzik öğretmeni Hasan Akay ve onlara türküleriyle eşlik eden 1989 mezunlarından Yaşar Sever büyük bir ilgi ve beğeni topladı.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@