06.01.2014, 01:28 177

İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNDE 50 YIL ÖDÜLÜNÜ ALDIM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Yılların nasıl hızlı bir şekilde geçtiğini bir defa daha İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesinin bana gönderdiği davet mektubu ile anladım. Bu mektupta yapılacak törenle bana, İnşaat Mühendisliği hizmetinde 50 yıl onur belgesi verileceği bildiriliyordu.
Uzun yıllar mutlu bir şekilde yaşadığım İzmir'le mümkün olduğu kadar bağımı koparmamaya çalışıyorum. Bu nedenle İnşaat Mühendisleri Odası üyeliğimi İstanbul'a almadım.Bu odanın yöneticileri ve üyeleri arasında çok sayıda öğrencim bulunuyor.
Bu tören için günübirlik İzmir'e uçtum. Yapılan törende verilen onur belgesi ve Oda Başkanı Ayhan Emekli tarafından bana takdimi esnasında çekilen fotoğrafları sizlerle paylaşmayı istiyorum.
Meslekte 50. yılını tamamlayanların sayısı çok değilken, 40.yılını geride bırakanların sayısı oldukça fazla idi. Bunların büyük bir çoğunluğu da benim Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği ve Ege Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık yüksek Okulu İnşaat Mühendisliği kuruluşlarından öğrencilerim idiler. Ankara'da okuttuğum bir kaç öğrencim de vardı. 40 yıl onur belgesi alanlar arasında kendileri de bugün profesör olan Nilgün Harmancıoğlu, Sıtkı Aytaç, Recep Yılmaz, Celal Kozanoğlu isimli talebelerimle de karşılaştım ve her biri ile özlemle kucaklaştım. Törenin 25 yıl onur belgesi verilmesine başlandığında, 1986 yılında İzmir'den ayrıldığım için aralarında öğrencilerim bulunmadığından ve uçağımın dönüş saati yaklaştığı için kokteyle kalamadan beni seven ve bana saygı gösteren inşaat mühendislerinin çoğu ve İnşaat Mühendisleri Odası idarecilerince uğurlandım.
Temennim, herkesin mesleğinde böyle onurlu günleri yaşaması ve hatırlanmasıdır. Bu nedenle İnşaat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi yetkililerine teşekkür ediyorum.
Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi bünyesinde İnşaat Bölümünün kısa bir müddet önce açılmasının Yüksek Öğretim Kurumu tarafından kabul edilmesini büyük bir sevinçle öğrendim. Bu konuyu ayrı bir yazımda değerlendireceğim.
İstanbul, 3 Ocak 2014
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@