İskilip ile Dodurga, “Kardeş kent” oldu

İskilip Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

İskilip ile Dodurga, “Kardeş kent” oldu

İskilip Belediyesi Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı.

02 Eylül 2016 Cuma 23:49
İskilip ile Dodurga, “Kardeş kent” oldu

Belediye Başkanı Recep Çatma başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
İlk olarak, İskilip Belediyesi ve Dodurga Belediyesi arasında yürütülen görüşmeler sonucu 5393 sayılı Belediyeler Kanunu’nun 18. maddesinin (p) bendi uyarınca İskilip ve Dodurga Belediyesi arasında “Kardeş kent” ilişkisi kurulması teklifi oybirliği ile kabul edildi.
Daha sonra, ilçede devam eden sıcak asfalt serme işinde halktan gelen talebin karşılanması ve kentin daha güzel görünüme kavuşması için yüzde 20’lik iş artırımına gidilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Bu kararla birlikte, devam etmekte olan 150 bin metre karelik asfalt serme işine ilave olarak 30 bin metre kare daha asfalt serme işi için Meclis’ten onay alınmış oldu.
Toplantıda söz alan Belediye Başkanı Recep Çatma, Meclis’e gelen kararların, üyelerin birlik ve beraberlik içinde hareket ederek oy birliği ile kabul edilmesinin sevindirici olduğunu belirtti. Başkan Çatma, “Çalışmalarımıza her zaman destek olan Belediye Meclisi’nde görev yapan tüm arkadaşlarımıza şahsım ve İskilip halkı adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
(Recep SERBES)

Son Güncelleme: 02.09.2016 23:52

banner155