09.05.2011, 00:00 169

İHSAN ÖZKES İSTANBUL’DA SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Seçimler yaklaşıyor. Çorum’da olduğu gibi ülkemizin her tarafında partiler ve milletvekili adayları seçilebilmek için büyük bir faaliyet içindeler.

4 Mayıs Çarşamba günü, hemşehrimiz emekli müftü İhsan Özkes’in Üsküdar’da seçim bürosunun açılışına davetli idim. Bu çağrıya koşarak gitmek istememe rağmen katılamadım. Bunun nedeni aynı tarihlerde gerçekleşen II. İstanbul Su Forumu'nda görevli olmamdı. Böyle bir günde sevdiğim bir hemşehrimi yalnız bırakmamak için eşimden beni temsil etmesini istedim. Sayın müftümüzü, Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı(ÇEKVA) toplantılarından tanıyan eşim memnuniyetle bu törene katıldı.

Koşarak gitmek istememin bir çok nedeni vardı. Bunların başında, bir dış Çorumlu olarak bir dış Çorumlu hemşehrimizin İstanbul’dan milletvekili seçilmesinin şehrimiz için de faydalı olacağı inancım gelmektedir. Diğer bir neden ise, Sayın Özkes'in, benim de kurucuları arasında olduğum Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nı (ÇEKVA) her zaman desteklemiş olması ve özellikle ramazan iftar yemeklerinde yaptığı güzel konuşma ve dualarla katılanların takdirlerini kazanmasıdır. 

Seçim bürosunun açılışına soğuk ve yağmurlu havaya rağmen geniş bir katılım olmuş. Açılış konuşmalarından sonra hemşehrimiz İhsan Özkes yaptığı konuşmada kendisine destek verilmesi için neler düşündüğünü ifade etti ve katılımlarından dolayı tüm Çorumlulara da teşekkür etti.

Eşim Zeynep Samsunlu,Çorumlu hemşehrilerimiz Av.Yasar Özer,,Çekva mütevellisi Kenan Orhon, Av.Yusuf Erkuştan'ın İhsan Özkes ile çektirdikleri fotoğraf aşağıda görülmektedir. Erken ayrıldığı için Çekva dostlarından Kadıköy Belediyesi İmar Şefi Hüseyin Akmaz fotoğrafta yer alamamıştır.

Çorum da dahil 24 ilin milletvekili sayısı azalırken, İstanbul, Ankara, İzmir gibi göç alan şehirlerin milletvekili sayısı arttı. Bu artış İstanbul’da beklenenin üzerinde gerçekleşti ve 70’ten 85’e çıktı. Bu dev şehirde üç seçim bölgesi var. Hemşehrimiz İhsan Özkes’in aday olduğu İstanbul birinci seçim bölgesinin milletvekili sayısı 30. İkinci seçim bölgesinin milletvekili sayısı 27, hemşehrimiz Feyzullah Kıyıklık’ın aday olduğu üçüncü seçim bölgesinin milletvekili sayısı ise 28 oldu. Gönül isterdi ki, daha çok Çorumlu aday olsun ve biz de hepsini ziyaret edelim.

İşte bu dev şehirde 158.593 Çorumlu yaşıyor. İnşallah aday olan hemşehrilerini desteklerler..

Uzayan kol bizden olsun temennisi ise İhsan beye başarılar diliyorum.

İstanbul, 7 Mayıs 2011
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@