1-Ailede: (13 yaş arası)

-Resmen erkeğe-kadına, işsiz ise hemen devletçe iş verilir. Maaşları ödenir. Sağlık giderleri devlete aittir.

-Hamile kalan annenin sağlık giderleri devlete aittir.

-Doğum yapan anneye devlet 1,5 yıl bebeğe bakma izni veriir. Annenin maaşı ödenir. 1,5 yıl bitince işine döner.

-Bu kez babaya, maaşlı, 1,5 yıl bebeğe bakma izni verilir. Aile tam 3 yılı evinde bebeğin eğitimini sağlar. Devlet de anne ve babaya her hususta rehberlik yapar. Hatta doğumdan önce anneye “anne ve çocuk” konulu bir kitabı hediye eder. Anne ve baba bu kitaptan yararlanarak çocuğunu bilinçli yetiştirir.

2-Kreşlerde: 4-5 yaş arasıdır. Kreşler karmadır (kız-oğlan)

-Kreşler resmidir. Özeli yoktur. Taşıma devlete aittir. Kreşlerin giderini devlet öder. Taşıma devletçe sağlanır. Kreşlerdeki öğretmenler kreşlerde nasıl bir eğitim yapılacağını bilirler. Her şeyi oyun havasında öğretirler. Boyama kitaplarından öğrencilerin yararlanmalarını yerine getirirler. Belediyeler de kreşler açılabilir. Onların da tü giderlerini belediyeler ya da devlet karşılar.

3-Anaokulları: 6 yaş çocuğunu alır. 1 yıl eğitim verir. Okulun özeli yoktur. Hepsi resmidir. Taşıma devlete aittir. Anaokulları, bağımsız binalarda öğretim yapar. Tüm giderler devlete aittir. İlkokullar içine asla alınamaz.

* * *

İlkokul: 7 yaştan gün alan çocukları alır. 6 yaş çocuğunu asla alamaz. Ders kitapları ısmarlamayla değil, yarışma ile belirlenir. Ders kitaplarını devlet bastırır. Parasız dağıtır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol