19.11.2015, 00:23 240

HOCALARIN HOCASI ÇORUMLU PROF. BAHRİ SAVCI UNUTULUYOR MU?-2

Salim SAVCI

Salim SAVCI

A. ÇEKVA Sanat Dostlarından Prof. Bahri Savcı ile ilgili görüşler:
1-Servet Denizer:
Çankaya Yönetim Kurulunda bulunduğum zaman sevgili hocamız Prof. Bahri Savcı CHP Hukuk Müşaviri idi. Burada kendisinden ahlaki, toplumsal yaşam üzerinde çok feyiz aldım. Kendilerine olan içten ve samimi duygularımla ifade edilemeyecek kadar değerli Çorumlu bilim adamımıza saygı şükranlarımı sunarım. Hocamıza Tanrıdan rahmet dilerim.
Prof. Bahri Savcı, din, dil, ırk, renk gözetmeden insanların yüce Tanrı tarafından yaratıldığına aşık bir gerçek bilim adamı idi. Prof. Bahri Savcı hiçbir zaman topluma yönelik yöresel ve bölgesel olarak bakmazdı. Daima bilim adamı olarak kaldı. Bizlerin kalplerine ve beyinlerine hitap ederek yaratan ve yaratışlar olarak öğretmeyi özenle yaptı.
2.Rıza Kul (Kul rıza):
Güzide Çorum’umun, güzide öğretmi emeklisi Prof. Bahri Savcı’yı 2 Kasım ölüm yıldönümü dolayısıyla saygıyla anıyorum. Yüce Allah’tan Prof. Bahri Savcı’ya rahmet diliyorum. Aşk ve niyaz ediyorum.
3.Haydar Kılıç (Halk ozanı):
Prof. Bahri Savcı’nın bu ülkenin değerli ve yararlı insanlarından biri olduğunu, soyunun da Çampınarlı olduğunu biliyorum. Soyundan eğitimci yazar olarak Salim Savcı’yı ve değerli yeğeni Osman Savcı’yı tanıyorum. Eski valilerimizden Atıl Üzelgün’ün siyasal bilgilerden hocası olmasıyla da övünüyorum.
4.Can Yoksul:
Ülkemizde askeri cuntanın yaşadığı dönemlerde, her türlü zorluğu göze alarak askeri cuntaya karşı direnmiş, aydınlar dilekçesinin hazırlanmasında, kamuoyuna arzedilmesinde yüreklice görev yüklenmiş değerli bir Çorumlu bilim adamımızdır. Prof. Bahri Savcı’yı saygıyla anıyorum. Bugün, ülkemizde bu tür aydınlara daha çok ihtiyacımız olduğunu hissediyorum. Prof. Bahri Savcı’ya saygılarımı sunuyorum.
5.Necdet Filizli:
Prof. Bahri Savcı’yı elli yıldır Çorumlu bir bilim adamı olarak tanırım. Onu Çorum’da ve Türk toplumunda bilmeyen yoktur. Prof. Bahri Savcı Çorumumuzun yetiştirdiği bir bilim adamıdır. Yurt içindeki ve yurt dışındaki insanlarımız Prof. Bahri Savcı’nın eserlerinden yararlanmayı bilecektir.
6.Rıza Öztürk:
Çorum’dan Prof. Bahri Savcı gibi bir bilim adamımızın çıkması beni çok sevinidirir.
7.Hasan Korkmaz:
Prof. Bahri Savcı, Çorumumuzun yetiştirdiği değerli ve adı unutulmaz bilim adamlarımızdan birisidir. Onun anılması bizleri derecesiz sevindirir.
8.Fatma Yalçınkaya:
Prof. Bahri Savcı, özgürlük, kadın ve erkek eşitliği hakkında, örgütlenmede, sosyal yaşamın gelişimi konusunda şimdiye kadar yapılan en özgürlükçü anayasanın önderliğini yaptığı için katılımlarından dolayı kendisine çok şeyler borçluyuz. Toplumun genelinde ayrıca olumsuzlardan en fazla kadın birey olarak Prof. Bahri Savcı’ya çok daha minnettarız.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@