05.09.2013, 00:00 111

HİZMET GECİKSE DE TEŞEKKÜRLER

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Bir ilde, köylere verilecek hizmetlerin bir sıralamaya göre yürütüldüğü takdir ederim. Ama hizmet gecikirse vatandaş gibi yazar da bunları yazmadan geçemez. Çok yuvarlak yazdım, açıklamak isterim:

Doğduğum Seciğen, şimdiki adı Çampınar Köyü4nden 12 yaşında okumak üzere ayrılmışım. 72 yıl sonra 2007 yılında köye dönmüşüm. Bildiğimi sandığım köylümü 6 yılda öğrenebilmişim. Bu bile, kendim için çok büyük kazançtır.

6 yıl zarfında üç vali değiştirdim. Hiçbirisi köyüme gelme olanağı bulamadı, “Vali Yüzü Görmeyen Köy Çampınar” diye yazmak zorunda kaldım. Orada iki önceki valinin Çampınar’a üç kez geleceğim dediği halde gelememesini bile yazmakla yetindim.

Köyüme dönüşte edindiğim ilkemi herkese söyledim. Köyümde muhtarın veya herhangi bir insanımın işine karışmayacağım dedim. Aynen de uyguladım. Köyüm Çampınar’ın sorunlarını muhtarım ve ihtiyar heyetine havale ettim. Öne çıkmayı da asla düşünmedim. Ama bir emekli öğretmen olarak Çampınar Prof. Bahri Savcı Kütüphünesinde (6 bin kitap vardır) herkese, öğrencilere rehberlik yapıyorum.

Çampınar’ın önemli sorunları vardır. En önemli sorunu, Çampınar’a yakışmayan yolu idi. Muhtarlıktan aldığım bilgilere göre, yapılan yolun kararında adı geçenleri açıklayacağım.

Vali Sayın Sabri Başköy, Osmancık Kaymakamı Sayın İbrahim Küçük zamanında gerçekleşen yolun yapımında adı geçenleri belirtmek isterim.

Köydes Müdürü Erdoğan Elmas, Osmancık İl Genel Meclisi üyeleri Mehmet Özüdoğru, Recep Öztürk, Şükrü Fındık. Çorum il Genel Meclisi üyeleri, Yol İşleri Müdürü Recep Çıplak, Çorum İl Genel Sekreteri Ömer Arslan’ın yanında bu hizmetleri bir fiil yapan çalışkan emekçilere yolun yapılmasını geç de olsa yaptıkları için bir Çampınarlı insan olarak kendi adıma ve Çampınarlılarım adına yürekten saygıyla, sevgiyle binlerce teşekkürler!..

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@