11.05.2011, 00:00 146

HİTİT ÜNİVERSİTEMİZİN YENİ REKTÖRÜ PROF. ALKAN'I KUTLUYORUM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Her ne kadar rektörlük tayininde uygulanacak yöntem konusunda genelde ülkemizde halen tartışmalar yaşanıyorsa da biz tüm Çorumluların bu ve benzeri güncel tartışmaların dışında kalarak, kurulmuş bulunan ve yeni Rektörü tayin edilen HİTİT Üniversitesi'nin bilim dünyasında yetiştirdiği öğrencileri, ortaya koyduğu araştırmaları ve uygulamalı çalışmaları ile saygınlığını sağlayabilmesi için, el birliği ve gönül birliği ile çalışmamız gerekir.

Her birisi birbirinden değerli rektör adayları arasından rektör seçilen sayın Prof. Dr. Reha Metin Alkan'ı bir meslektaş ve Çorumlu olarak en samimi hislerimle kutluyorum. Yeni seçilen rektör olarak kendisinden rektör seçimlerinin yarattığı ayrışmayı bertaraf ederek, HİTİT Üniversitemizi yükseltmesi ve yüceltmesini istiyorum. Kendisine bu görevinde ''YOLUNUZ AÇIK ve BAŞARILARLA DOLU OLSUN'' diyorum.

Tebriklerimi yalnız Sayın Rektörümüze iletmiyorum. Aynı zamanda öncelikle hizmet yapmak için rektörlüğe aday olan öğretim üyelerine teşekkür etmeyi istiyorum ve kendilerini gösterdikleri hizmet arzusundan ve coşkusundan dolayı tebrik ediyorum.

Üniversitemizin kurulmasına, bugünlere gelmesine ve eğitimine katkıda bulunan kurucu Rektör Prof. Dr. Serdar Kılıçkaplan'a ve tüm hizmeti geçenlere de kalpten gelen hislerimle teşekkür ediyorum.

İsimleri bugün konuşulmayan, Çorum'a bir yüksek öğretim müessesi kurulması için büyük uğraşılar vermiş değerli rahmetli hemşehrilerimi de saygı ile anıyorum. Yaşayanlara da sağladıkları katkı için teşekkür ediyorum.

Bu coşkulu günde, kendisinin hoşgörüsüne sığınarak Sayın Rektörümüze bazı önerilerde de bulunacağım:

Lütfen tüm Üniversite'nin idarecisi olun ve rakipleriniz de dahil tüm Üniversite mensuplarını sevgi ile kucaklayınız. Aynı şekilde tüm Çorumluları da sevgi ile kucaklayınız. Birlik ve beraberlik sağlandığı takdirde Üniversite'nin hızla gelişmesi sağlanır. Bu belirttiklerimi sizin daha fazlası ile yapacağınızdan kuşkum olmadığını da bilmenizi isterim.

Sayın Rektörümüzün başarılı olması ancak ve ancak adaylar da dahil tüm Üniversite mensuplarının kendisi ile birlikte çalışmasına bağlıdır. Uzun idarecilik hayatımda tespit ettiğim gibi iç sorunlar gelişmeyi engeller ve enerjinin boşa tüketilmesine neden olur.

Çorumlulardan da beklediğim üniversitenin bir bilim yuvası olduğunu unutmamaları ve Üniversite'yi yerel politikanın ve tartışmaların içine çekmemeleridir. Destek verelim, gelişmesini sağlayalım ama onları kendi hallerine bırakalım. Müdahale edilen yerde bilim gelişemez!

Sayın Rektör, kurulmasını sağladığım Meslek Yüksek Okul'unda 1976 yılından itibaren üç yıl hizmet verdiğim için, kendimi HİTİT Üniversitesi'nin bir mensubu olarak görüyor ve ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi çatısı altında sizle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyan bir hemşehri olarak kurucu Rektörümüze vaat ettiğim destek sözünü size de tekrarlayarak başarı dileklerimle bir defa daha kutluyorum.

İstanbul, 10 Mayıs 2011
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@