02.03.2012, 00:00 217

HİTİT HOLDİNG HALKA ARZ GİRİŞİMİNİ İSTANBUL'DA SÜRDÜRDÜ

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Hemşehrimiz Sait Börekci'nin başkanlığını yaptığı Hitit Holding, halka arz çalışmalarını İstanbul'da sürdürdü. Hitit Holding, halka arzı ile ilgili ,İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel’de bir toplantı düzenlendi.

Hitit Holding'in barkovizyon sunumu ile tanıtıldığı toplantı, açılışını Hitit Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sait Börekci’nin yaptığı konuşma ile başladı. Börekci, perakendecilik ve inşaat endüstrisi alanlarındaki yatırımlarını büyütmek istediğini ve yatırımlarının yüzde 31'ini Galata Menkul Değerlerin aracılığı ile 2-5 Mart tarihinde halka arz ettiklerini açıkladı. Bu konuşmayı takiben  1980’lerin başlarında Kargı'da kaymakamlık yapmış olan  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da bir konuşma yaptı. Vali bu konuşmasında Kargı günlerinden ve Çorum'a yakınlığından bahsetti. Çorum'dan çıkmış olan Hitit Holding’in başarılı olacağına inandığını belirtti. Konuşmasının sonunda Sait Börekci sayın Valiye Hitit amblemli bir plaket verdi.


*     *     *

Çok sayıda iş adamının katıldığı bu toplantıya İstanbul'da yaşayan Çorumlular da bir hemşehri girişimine destek olmak için katıldılar. Katılan hemşehrilerimiz arasında gördüklerim, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk, Çelik Çorap sahibi Haydar Ali Öztaş, Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, Çekva Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Özgür Tezel, iş adamı Ahmet Döngel idi. Ayrıca Çorum’dan, Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Hitit Kuyumculuk Müdürü Fatih Çiçek ile Vali beyi Kargı'dan tanıyan babası Hilmi Çiçek de orada idiler.

*     *     *

Toplantıda dağıtılan basın açıklamasında, “Faaliyetlerine; Yapı Endüstrisi, Mağazacılık ve Finans olmak üzere üç ana sektörde; Antalya, İstanbul, Çorum, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde devam etmekte olan Hitit Holding A.Ş., perakende sektöründe ulusal ve uluslararası tekstil ve mücevherat markalarının satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir. İnşaat sektöründe faaliyetlerine devam eden şirketlerimiz, gayrimenkul projelerinde kendine ait arazilerini geliştirmekte ve satış organizasyonları ile müşterilerine iyi tasarlanmış, yüksek kalite yaşam alanlarını sunmaktadır. Buna en iyi örnek; Antalya Belek'te tamamlanan CaratPark Villa projesidir. Ulusal ve uluslararası düzeyde faaliyetlerine devam eden inşaat taahhüt grubu şirketlerimiz, iş geliştirme faaliyetlerini sürdürmekte ve anahtar teslimi yüklenmiş olduğu projelerin imalatlarına hızla devam etmektedir. Sürekli kendini geliştiren ve genişleyen kadromuz ile faaliyet alanlarımızda her geçen gün biraz daha büyüyoruz. Orta ve uzun vade hedeflerimizde yer alan geliştirmeye devam ettiğimiz projelerimizi gerçekleştirerek, gelecekte, yerimizi alacaklara sağlam bir ticari model anlayışı bırakabileceğimize inanıyoruz. Hitit Holding'in temelleri Çorum'da atıldı. İstanbul ve Antalya'da faaliyetlerini genişletti. Hitit Holding 2-5 Mart 2012 tarihinde İMKB'de halka açılıyor.” deniliyordu.

*     *     *

Her zaman söylediğim gibi uzayan kol bizden olsun diyerek, sayın Börekci'nin ve arkadaşlarının bu halka açılım girişiminin başarılı olmasını diliyorum

 İstanbul,1 Mart 2012

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@