16.05.2011, 00:00 906

HER NEREDE YAŞANIYOR VE KANDIRILIYORSAK…

Günay ERTUĞ

Günay ERTUĞ

Hatırlıyorum da; babamın yaşındakiler televizyon icat olmadan özellikle “ajans” dinlemek için radyonun başında olurlardı. Daha sonra da televizyonda devam etti bu “ajanscılık”.

Evet sayın seyirciler, bültenimize gündemden kısa haber başlıklarıyla giriş yapıyoruz.

Flash…flash…flash…

Şimdi öyle mi ya?

Haberleri izlediğim zaman o akşam rüyamda kabuslarla boğuşuyorum.

Belli ki bu yüzdendi dün akşam rüyamdan kan- ter içinde uyanışım  

*Bir sınıfta sınava giren 30 öğrenciden hiçbiri barajı geçemeyince gerçekleşen toplu itiraz sonucu puanlar yeniden hesaplandığında, yapılan yanlışlık fark edildi ve mağdurlar, gece yarısı telefonla aranarak durum açıklandı. Günlerce stresten uykusuz kalan öğrencilerin en azından 30 tanesi, o gece  rahat bir uyku uyudu.

*Sınava girerek ÖSYM’yi yanlışa teşvik eden öğrenciler, puanlarını yeniden hesaplatmak isteyince ortalık karıştı. Hem suçlu hem güçlülere dilekçe ücreti olarak  5’er TL para cezası uygulandı.

*Oldukça şeffaf ve güvenilirliği özellikle son yıllarda hayat prensibi haline getirmiş olan ÖSYM, sınav kağıtlarının tamamını internetten yayınladı. Başkan, ‘bizim kimseden saklı gizlimiz yok’, diye demeç verdi.

*Öğlen namazı kaç rekat, islamın şartları kaç adet, şeriatın kestiği parmak acır mı? sorularının yanıtlarına cevap arayanların aklına yeni bir soru işareti daha takıldı.

Acaba sınavda mağdur olan öğrenciler, sınava girerken cenabet miydi? Yoksa öncesinde gusül abdesti almış mıydı?

*ÖSYM skandalları hakkında görüşlerine başvurulan RAMİZ DAYI şöyle dedi,

‘Önemli olan bu dünyadaki sınav değil yeğennnnnnn, iş ki ahretteki sınavda barajı geçebilin. Yoksa bıyıklardaki badem yağları, sizi pembeleşinceye kadar değil, kömür olana kadar pişirecek.’

*ÖSYM’de çalışan ve birbirine kanla, canla bağlı olan elemanların, gerçekten de aralarında en aşağı ikinci dereceden kan bağları mı var sorusu kafaları karıştırdı. En az ikinci dereceden çok bilinmeyenli denklemi andıran sorunun doğru cevabı henüz bulunamadı.

*ALES sınavında ortaya çıkan eksik soru skandalından sonra yapılan açıklamada,

‘Öğrenciler bizim geleceğimizdir. Biz soru soranlardan değil, cevap verenlerdeniz’ diyerek, en az binlerce insanın cep telefonuna cevapların bizzat kendileri tarafından atıldığı itiraf edildi.

*Sınavlar açıklandığı gün internet sayfasında başarısız olduğunu gören genç kız, ertesi gün aynı sayfada başarılı olduğu sonucunu gördüğünde; ‘bu ne yaman çelişki böyle, kurtlar sofrasına düştüm,  HANİ BENİM GENÇLİĞİM ANNE’ diyerek türküler çığırmaya başladı.

*YGS’den düşük not alan 18 yaşındaki genç intihar etti. Allah taksiratını affetsin. Yaşı, taksiratın ne demek olduğunu bilmeye yetmeden ‘3 SEHVEN, 1 BEDENİ SONSUZA DEK ARAMIZDAN AYIRDI.

*Bir gün önce 133 puan alan adayın puanı, ertesi gün 450’ye yükseldi. Bu yükseliş, hükümetin 10 yıldaki fahiş büyüme oranını bile geride bıraktı. Ama millette, PES diyecek hal bırakmadı.

*Bir okulda sınava giren öğrencilerin hepsinin kız olması korkuttu.

Trilyonda bir ihtimal gerçekleşebilecek bu rastlantı,  erkek nüfusun azalması, dünyayı kadınların sarması… Yoksa kıyamet mi yaklaştı?

 Ne o?

BADEM BIYIKLILARIN HOŞUNA GİTMEDİ Mİ BU HABERLER?

O ZAMAN ONLARI BIYIK ALTINDAN GÜLDÜRECEK HABERLER SÖYLEYELİM…

ÖSYM skandallarını anlatan 3 adet gazeteyi getirin size, hoca efendinin gözyaşları içinde boğularak yazdığı anılarını anlattığı  kitapları hediye verelim. 

YETMEDİ Mİ?

O zaman bunun yanı sıra çocuklarınıza hediye verelim. Büyük harflerle ve bitişik olarak HOCAEFENDİ yazıp bir boşluk bırakın, ardından gireceğiniz sınavı yazın. 2023’emesaj gönderin. Şifreniz cebinize gelsin.

Yeter,  beni daha fazla korkutmayın. UYANMAK İSTİYORUM…

BİRİSİ BENİ UYANDIRSIN!

GÜZEL GÜNLER TÜRKİYE!

HER NEREDE YAŞANIYOR VE KANDIRILIYORSAK…

Her Gününüz Güzel Olsun.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@