19.05.2010, 00:00 1462

HAYIRSEVER SALİM AKAYDIN"I KAYBETTİK

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Çorum’da birisi kendi adına, diğeri merhum eşi adına Salim Akaydın İlköğretim Okulu ve Öğretmen Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi yaptıran, ÇEKVA’yı  (Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı) her zaman destekleyen değerli hayırsever hemşehrimizi kaybettiğimiz haberi kıymetli kızı Nesrin Akay tarafından telefonla arandığımda İtalya’da büyük bir üzüntü ile öğrendim.

Kendisi gibi eğitimci olan eşi ile birlikte eğitime büyük önem veren rahmetli Salim Akayın’ın yıllarca uzakta yaşamasına rağmen doğduğu şehri unutmaması ve Çorum’a biri lise iki okul kazandırması her türlü takdirin üzerindedir. Ne mutlu ona ki kendilerinin ismini sonsuza kadar yaşatacak böyle faydalı kuruluşları Çorum’a kazandırdılar. Eğitimciler, eğitimin ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu herkesten daha iyi bilmektedirler.

Vakfımıza her zaman destek veren Salim Akaydın’ın ÇEKVA’ya son katkısı, kendisi gibi yaşlıların çıkmakta zorlandığı 4. katta bulunan ÇORUM EVİ’ne bir asansör yapılmasına büyük bir bağış yaparak ön ayak olmasıdır. Kendisi ayrıca bu imalatı yapacak firmayı da bularak bizlere öncülük etmiştir.

Bu asansörün yapılmasına katkıları olan diğer hemşehrilerimizle birlikte kendisine de bu senenin başlarında yaptığımız bir törenle teşekkür belgesi vermiştik. Bu törenle ilgili bir yazıyı köşemde sizlerin bilgisine sunmuştum. Bu törene, eşi Makbule Akaydın, oğlu Fatih Akaydın, gelini Gönül ve torunu Birim ile birlikte katılan değerli büyüğümüz Salim Akaydın o gün bizlerle çok mutlu bir gün geçirmişti.

Seyahate çıkmadan kendisinin hasta olduğunu öğrendiğimde hemen aradım sohbet ettik. Kendisini iyi hissettiğini bildirdi. Kaderin yazdığı değişmiyor. Ölüm Allahın emri...

Değerli hayırsever hemşehrimize Allah’tan rahmet ve geride kalan aile fertlerine ve dostlarına başsağlığı diliyorum.

 

Milano (İtalya), 18 Mayıs. 2010
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@