16.05.2011, 00:00 148

GÜZEL BİR UYARI

Partilerin Çorum il başkanları ve milletvekili adayları sağ olsunlar bizleri de ziyarete geliyorlar.

Adayların Çorum’da bu ziyaretlerindeki görüşmeleri konuşmaları olsun, gazetelerde bu konuyla ilgili çıkan haberler olsun çok kaliteli ve nezih, bu ne kadar güzel bir şey.

Sürtüşmeler hiçbir şeyi halletmez. Yaptıklarını, yapacaklarını anlat, ikna et, plan ve projelerini anlat ve vatandaşın oyunu kendine yönelt.

Tabii Çorum’da durum böyleyken partilerin genel başkanları da hemen her gün bir vilayette seçim mitingi yapıyorlar. Parti liderlerin miting meydanlarındaki bu konuşmaları hep sataşma, aşağılama ve kırıcı bir şekilde oluyor. Tabiî ki yine liderlerin bu üslubu da halkı çok üzüyor.

Artık parti liderleri de rakiplerini aşağılamayı bırakıp yapacaklarını anlatsa, kaynaklarını gösterse ve halkı böyle ikna etse hem kendi partilerine hem de halkımıza en büyük iyiliği yapmış olurlar.

Hatta onlar şunları, şunları yaptılar ama biz onlardan da iyisini yapmaya talibiz deseler, diyebilseler bu gibi sözler sarf etseler oyları daha çok artar.

Saygı ve sevgi olmayan konuşmalar halkımızı hem o insanlara hem de birbirine karşı soğutuyor.     

Mesela israf ve rüşvet her devirde bu milletin başının belası olmuştur el birliğiyle bunun önüne geçilmelidir.

Öbür taraftan bu sürtüşmeler ve kırıcı yarış meclisi de çalıştırmıyor. Hâlbuki devlet devamlılık ister. Fabrikalar teşvik ister, verilenlerin daha da çoğaltılmasını ister. Sen işverene bakarsan döviz artar. Döviz de refahtır, ferahlıktır.

Millet iş ister, talebe güvenli ve verimli üniversite ister. Çorum halkı da senelerdir Çorum’un özlemi ve hakkı olan bakanlık ister.

Geçen hafta Çarşamba günkü gazetelerimizin birinde, Sayın Başbakan Kütahya’da makam aracına doğru ilerlerken Cemile isimli bir hanım kızımız işaretler yaparak Sayın başbakanın dikkatini çekerek, 2 üniversite bitirdiğini ve işsiz olduğunu söylediğini, Sayın Başbakan’ın da Kütahya Belediye Başkanına yardımcı olunması talimatı verdiği yazıyordu, ne güzel bir netice.

Ama gönül isterdi ki insanlar üniversite bitirmeden bile iş sahibi olabilmeli. Fabrikalar işçiyi ilanlar vererek haftalarca aramalı.

Bu olmayacak bir şey değil. Türkiye bunları çözecek güçtedir. Ama bütün partiler kavga etmek yerine birbirini dinlemelidir. Doğru teşhislere teşekkür ederek elbirliği yapılmalıdır.

Tabii bu konuda radyo,  TV ve basınımıza da büyük görevler düşmektedir.

Ben beni bildim bileli partiler hep iki testiyi birbirine vurdular.  Tabii biri kırıldı biri çatladı. Kabak ta halkın başında patladı. Birlik beraberlik olsa biz nerelerde olurduk nerelerde…

Anlatabildim mi ACABA!? 

Saygı ve sevgilerimle.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@