“Zulme sessiz kalınıyor”

TÜRK-İŞ İl Temsilcisi Sefer Kahraman, İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Demokrasiler de insanların hak, hukuk, adalet, hürriyetlerini eşit şekil de sürdürmeleri ve bu haklarına müdahale edilmemesi gibi haklarının siyasi ekonomik ve kültürel alanlar da gelişimini devam ettirmesine rağmen gelinen noktada, ticari ve ekonomik sebepler başta olmak üzere güçlülerin zayıflar üzerin de baskılarını artırması, işgallere varan savaşları başlaması, soy kırımların meydana gelmesi karşısında bazı kurumların sessiz kaldığını veya göstermelik kınamalar yaptığını ifade etti.

Güncel 12.12.2019, 21:06
323
“Zulme sessiz kalınıyor”

Geçmişte Çeçenistan' da, Bosna'da, Irak'ta, Libya'da, bu gün Suriye'de ve Uygur Türkleri ’ne yapılanların asla kabul edilemez ve bu ülkeler de başlamasının da asla tesadüf olmadığını anlatan Kahraman, tarihe bakıldığında Balkanlardan Anadolu’ya, Kıbrıs’tan, Ortadoğu’ya, Kafkaslardan tüm Türkistan'a kadar geniş bir alan da milyonlarca insanın hayatını bu coğrafyada kaybettiğini anlattı.

Demokrasiye sahip çıkılması ve adaletten ayrılmadan yönetilen, yönetenlerin dil, din, cinsiyet ve ırk ayrımı yapmadan hukuk çerçevesin de hareket etmeleri gerektiğini anlatan Kahraman, böyle olduğun da bireyler ve toplumlar arasın da birlik ve beraber hareket etme duygusunun pekişip gelişeceğini kaydetti. Sefer Kahraman, “Ülke olarak da birlik ve beraberlik içerisin de yaşamaya en çok ihtiyacımızın olduğu bu günler de bu aziz vatan da ay yıldızlı Türk Bayrağımız altın da huzur içerisin de yaşamayı nasip etsin” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Ekim 2020
İmsak 05:25
Güneş 06:49
Öğle 12:30
İkindi 15:31
Akşam 18:02
Yatsı 19:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@