“Ziraat Odası bir eğitim merkezi haline gelecek”

Çorum Ziraat Odası’na Başkan adaylığını ilk açıklayan isim Sosyal Güvenlik Kurumu’nda memur olarak çalışan ve merkeze bağlı Pınarçay Köyü nüfusuna kayıtlı olan Adem Özdemir oldu.

Güncel 21.01.2019, 21:15
483
“Ziraat Odası bir eğitim merkezi haline gelecek”

Adem Özdemir geçtiğimiz haftalarda delege seçimleri gerçekleştirilen ve 10 Şubat 2019 tarihinde ise olağan seçimi yapılacak olan Çorum Ziraat Odası’nda ilk adaylığını açıklayan isim oldu. Yaklaşık 220 delegenin oy kullanacağı seçim öncesi Koparan Et Mangal’da önceki gün bir basın toplantısı düzenleyen Adem Özdemir adaylığını açıklayarak projelerini anlattı.

Ziraat Odası delegeleri ve köy muhtarlarının büyük ilgi gösterdiği toplantıya Çorum Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanı Ahmet Pehlivan, Çorum Muhtarları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Koca da katıldı.

Katılımın yoğun olduğu gözlenen basın toplantısında 10 Şubat tarihinde yapılacak olan seçimler için Cenab-ı Allah’ın izni ve çiftçinin teveccühü ile başkanlığa aday olduğunu belirten Adem Özdemir, seçilmesi halinde Çorum Ziraat Odası’nın bir eğitim merkezi haline geleceğini, toprak analizlerinin bölgesel olarak ücretsiz yapılacağını, kişisel toprak analizi ücretini de yüzde 50 indireceğini bildirdi.

Ziraat Odası’nın yarım asırdan fazla süredir Çorum tarımı ve üreticisine hizmet veren odanın daha iyi yerlere gelmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirterek bugüne kadar hizmet eden herkesi rahmet, minnet ve hürmetle andıklarını bildiren Özdemir, bürokrasideki 30 yılı aşan tecrübesi ile tarım alanındaki deneyimini birleştirerek Çorum çiftçisine hizmet etmek ve faydalı olmak amacıyla aday olduğunu vurguladı.

Adem Özdemir açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Tarımda kalite ve verimi artırmak için atadan görme tarımsal yöntemlerden vazgeçip teknik tarıma yönelmeliyiz. Tarım ve Orman Bakanlığımız bunun için zaten son yıllarda tarım danışmanları istihdam etmeye başlamıştır. Çorum çiftçisinin bu güzel uygulamadan hak ettiği gibi faydalanmasını sağlayacağız. Tarım danışmanlarını sahaya indirip Odamızı çiftçi eğitim merkezi haline getireceğiz. Hazırlayacağımız projelerle çiftçilerimize üretim ve pazarlama konusunda katkı sağlayacağız. Ayrıca Odamızın kapatılan Toprak Tahlil Laboratuvarı’nı tekrar çiftçilerimizin hizmetine sunacağız. Yönetimimizle birlikte, her hareketinde çiftçilerimize rehber olup yol göstererek rehberlik edeceğiz. Odamızı hep birlikte yöneteceğiz.

Çiftçilerimizin tarımsal giderlerini kolaylaştırıcı faaliyetlerde bulunacağız. Odamız bünyesinde ihtiyaç kadar Ziraat Mühendisi ve Veteriner Hekim çalıştıracağız. Personelimiz mesailerini masa başında oturarak değil, ekim ve hasat dönemlerinde hep sahada, tarlada geçirecekler. Öte yandan veteriner hekimlerimiz de sahada, daima hayvanların yanı başında olacaklar. Sözün özü 24 saat çiftçilerimizin hizmetinde olacağız. Sulama alanında yapılan yatırımların bir an önce tamamlanması hususunda Valiliğimiz ve Özel İdaremizle koordineli bir çalışma yürüteceğiz. Nasıl ki toprağın suya, suyun da toprağa ihtiyacı varsa, bizim de çiftçilerimizin görüşlerine ihtiyacımız var. Beni bu göreve layık görmeniz halinde aylık toplantılar yaparak üyelerimizin fikir ve görüşlerini alacağız. ‘Eğer milletimizin ekseriyet-i azamisi çiftçi olmasaydı’ diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de dikkat çektiği gibi ülkemizin asıl sahibi ve efendisi üreticilerdir. Bu düşünceden hareketle Çorum Ziraat Odası Başkanlığı’na adaylığımı açıkladığım toplantımıza teşrif eden herkese teşekkür ediyor, bereketli ve bol kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Haziran 2020
İmsak 03:08
Güneş 05:03
Öğle 12:44
İkindi 16:42
Akşam 20:14
Yatsı 22:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@