“Zarar gören kadınlar genelde çalışmayanlar”

Rektör Alkan, iş hayatına atılan kadınların şiddete uğrama oranının daha az olduğunu ifade etti.

Güncel 25.11.2014, 00:18 25.11.2014, 00:48
606
“Zarar gören kadınlar genelde çalışmayanlar”
Kadınlara Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle Hitit Üniversitesi Çorum Meslek Yüksek Okulu tarafından konferans düzenlendi.

Moderatörlüğünü Hitit Üniversitesi Kadın ve Aile Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Tuğba Gülen’in gerçekleştirdiği konferansa konuşmacı olarak Psikiyatrist Yrd. Doç.Dr. Ece Yazla ve Uzman Psikolog Elif Demir katıldı.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı programda kadınların şiddete uğradığı gibi erkeklerin de şiddete uğrayabildiğini ifade eden Rektör Alkan, şiddet olayının kadınla ya da erkekle olan bir iş olmadığını vurguladı. Kadınların daha çok mağdur olmasının nedeninin iş konusunda aktif olmamalarından kaynaklandığını söyleyen Prof.Dr. Reha Metin Alkan, bir zamanlar gülerek konuşulan “Eğitim şart” meselesinin doğru olduğunu ve aile konusunda da eğitimlerin gerekli olduğunu vurguladı.

Eşine zarar verip psikolojisini bozanların bir taraftan da iyileşmesi için doktor doktor gezdirdiğini belirten Rektör Alkan, insanların hayattaki en önemli şeyinin eşi olduğunu söyledi. Sadece erkeklerin değil kadınların da birbirine şiddet uyguladığını ifade eden Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, kadınların birbirine mobing denilen psikolojik şiddeti uygulayabildiğini, üniversite olarak cek-cak değil, insanlar arasındaki diyaloğu artırabilmek için de önemli adımlar atmaya çalıştıklarını söyledi.
(Erkan BAYATLI)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
31°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@