Zanaatkarlar’a 4 firma teklif verdi

S.S. Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından Yaydiğin Köyü civarına yapılacak olan yeni sanayi sitesinin ihalesi gerçekleştirildi.

Güncel 05.12.2017, 14:46 05.12.2017, 14:55
1172
Zanaatkarlar’a 4 firma teklif verdi

4 firmanın teklif verdiği ihalenin Komisyon Başkanlığını ÇESOB Başkan Vekili Recep Gür yaparken üyeliklerini ise Necmettin Uzun, Satılmış Önler, Mustafa Fındıkçı ve Halit Bölükbaş yaptı.

Firma yetkilileri ile Kooperatif Yönetim Kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu ihale kapalı zarf usulü gerçekleşirken, Komisyon Başkanı Recep Gür, ihalenin Çorumlu esnaf ve sanatkarlara hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, teklifleri Çorum kamuoyu ile paylaştı.

Yaklaşık 219 milyon TL'ye mal olacak olan işyerlerinin ihalesine Vadi Peyzaj 234 milyon TL ile en yüksek teklifi verirken Sitaş İnşaat 225 milyon TL, Birtam İnşaat 215 milyon 500 bin TL ve Al-Ka İnşaat ise 195 milyon TL teklif verdi.

İhale Komisyonu Başkanı Recep Gür, ihale dosyalarının incelendikten sonra en düşük teklifi veren firmalar arasında yapılacak değerlendirme sonucu ihaleyi alacak firmanın önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

Kooperatif Başkanı Necmettin Uzun da, ihalenin hayırlı olmasını temenni ederken, ihalenin sonuçlanmasıyla birlikte yeni işyerlerinin yapımına biran önce başlayacaklarını dile getirdi. Uzun ayrıca ihaleyi kazanan firmadan kooperatif ortakları için ayrıca bir indirim de talep edeceklerini sözlerine ekledi.

AL-KA İNŞAAT FARKINI YİNE KONUŞTURDU

Çorum’un önde gelen inşaat firmaları arasında yer alan Al-Ka İnşaat, Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin ihalesine de damgasını vurdu.

Çorum’a Bosna Parkı, Traktörcüler Sitesi ve Buhara Kültür Merkezi başta olmak üzere çok sayıda eser kazandıran Al-Ka İnşaat, Zanaatkarlar Kooperatifi tarafından Yaydiğin Köyü civarına yapılacak 372 işyeri için en düşük teklifi veren firma oldu. İhale dosyasının incelenmesinin ardından İhale Komisyonu tarafından ihalenin Al-Ka İnşaat’a verilmesi bekleniyor.

Küçük Sanayi Sitesi’ne önce 162, daha sonra 448 işyeri yapan firmanın 372 işyerini daha bitirmesiyle birlikte Çorumlu esnaf ve sanatkara toplamda 982 işyeri teslim etmiş olacak.

(HABER MERKEZİ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@