Yusuf Şişman: “Otopark sorunu halen devam ediyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Şişman, Çorum’da otopark sorununun halen devam ettiğini dile getirdi. Belediye Meclisi’nin dün yapılan Şubat ayı oturumunda gündem dışı konuşmak üzere söz alan Şişman, Çorum’un otopark sorununa dikkat çekti.

Güncel 03.02.2014, 21:34 03.02.2014, 21:35
929
Yusuf Şişman: “Otopark sorunu halen devam ediyor”
“Kentimizin oto park sorunu ile ilgili en ufak bir gelişme olmadı” diyen Şişman, gece saatlerinde arka sokakların tamamen araç trafiği ile kapatılmış durumda olduğunu belirterek, “Herhangi bir yangında bu sokaklara itfaiyenin girmesi çok zor” dedi.

Kentte bulunan 60 bin araca karşın belediyenin yapmış olduğu 2 kapalı otopark bulunduğunu kaydeden Şişman, “Belediyemizin otopark ile ilgili acil önlem alması gerekiyor. Şehir merkezini artık kaybetmiş durumdayız. Hiç olmazsa gelişmekte olan bölgelere yapılacak inşaatlarda zemin katına otopark yapanlar için 1 kat ilave verilebilir. Bu şekilde 15-20 yıl sonra gelişecek olan bu bölgelerin park sorunu ortadan kalkar” dedi.

“KÜLTÜR SİTESİ’NDE YAĞMURDAN KAÇARKEN DOLUYA TUTULMAYAYIM”
Kültür Sitesi’nin yerine yapılan park ile ilgili bir takım tereddütlerin yaşandığını vurgulayan Şişman, “Kültür Sitesi’nin yıkılmasının ardından yerine yapılan parka otopark yapılmasıyla ilgili sözleşmenin yapılan açıklamalarla netleştiğini görüyoruz. Otopark ile ilgili maddi sorunlardan bahsediliyor. Belediyemiz çeşitli projeler için İller Bankası’ndan 97 milyon lira kredi aldı. Yine benzinliğin satışından 22 milyon liralık gelir elde edildi. Hiç olmazsa bu kaynaklardan bir miktarını da otopark için kullanmalıyız.

Bu alanda önceki ucubeyi yıktık. Ancak görünüm itibariyle yapılan bu yapı birçok Çorumlunun içine sinmiş değil. İnşallah burada yağmurdan kaçarken doluya yakalanmayız” şeklinde konuştu.

“KENTİN EN GÜZEL MESİRE YERİ KADERİ İLE BAŞ BAŞA”
Bahabey Çamlığı’ndaki köpek barınağı ile ilgili de görüşlerini bildiren Şişman, semt sakinlerinin tepkisine rağmen o bölgeye köpek barınağı yapıldığını belirterek, yapılan tüm müracaatlara karşın köpek barınağının bir türlü kaldırılmadığını dile getirdi.
Köpek bakım evinin şehrin en güzel mesire yerine yapıldığını dile getiren Şişman, “2009 yılında burayı kaldıracağınıza ilişkin söz vermiştiniz ancak herhangi bir adım atılmadı. Bu cennet bölgemiz kaderine terk edilmiş durumda” dedi.

GÜNCELLEŞTİRİLEN EMLAK VERGİ GELİRİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
CHP Belediye Meclisi Üyesi Yusuf Şişman, emlak vergi gelirlerinin 2014 yılında yeniden güncellendiğini ifade ederek, burada yüzde 300’e varan artışların yaşandığını söyledi.

Şişman, “Emlak vergi gelirleri ile ilgili yeni rakamların değerlendirilmesine başlandı. Burada vatandaşlar yüzde 300’e vatan artışları görünce büyük şaşkınlık içerisine girdiler. Bu konuyla ilgili mutlaka belediyenin yapabileceği düzenlemeler olabilir” ifadelerini kullandı. (Taner ŞİMŞEK)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@