Yunus Emre’de okul meclis başkanı seçildi

Demokrasi eğitimi kapsamında Yunus Emre Ortaokulu´nda öğrencilere Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla okul meclis başkanı seçimi yapıldı.

Güncel 24.10.2018, 19:45
494
Yunus Emre’de okul meclis başkanı seçildi

Okul öğretmenleri Ali Yetik ve Çağlar Demircan’ın rehberliğinde; gerçekleştirilen seçimde aday öğrencilerin propagandasının ardından seçimlere geçildi. 9 adayın yarıştığı seçim sonunda 8/C sınıfından İsmail Can Kabataş oyların çoğunu alarak okul meclis başkanı olmaya hak kazanırken 7/A sınıfından Busenaz Kuş ise Meclis başkan yardımcısı olarak seçildi.

Okul Müdürü Bülent Yıldırım konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Demokrasinin okulda birebir örneğini yaşayan, oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilere ve onlara rehberlik eden öğretmenlere teşekkür etti. Yıldırım, başkanlık seçim çalışmalarını ciddiyetle yürüten aday öğrencileri, başkan ve başkan yardımcısını kutlayarak, verimli bir yıl geçirmelerini diledi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@