Yunus Emre Ortaokulu’nda demokrasi şöleni

Yunus Emre Ortaokulu'nda; Demokrasi eğitimi kapsamında öğrencilere Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi, öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması, katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amacıyla okul meclis başkanı seçimi yapıldı.

Güncel 05.11.2017, 21:39
936
Yunus Emre Ortaokulu’nda demokrasi şöleni

Ali Yetik ve Çağlar Demircan’ın rehberliğinde gerçekleştirilen okul meclis başkanı seçiminde, 7 aday yarıştı. Adayların kendi propagandalarını yapmalarıyla başlayan seçimde, 7/C sınıfından İsmail Can Kabataş oyların çoğunu alarak okul meclis başkanı oldu. 7/B sınıfından Gizem Yılmaz ise Meclis Başkan Yardımcısı olarak seçildi.

Okul Müdürü Nafiz Alperoğlu yaptığı açıklamada; "Temsili demokrasinin birebir örneğini yaşayarak oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında etkin görev alan öğrencilerimizle, çalışmalarını büyük bir ciddiyetle yürüten aday öğrencilerimizi kutluyor, tüm öğrenciler adına verimli bir yıl geçirmelerini diliyoruz" dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@