14 Temmuz 2017 Cuma 01:23
Yöresel Ürünler Festivali bugün açılıyor

Çorum TSO Fuar Alanı’nda 14-30 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan festival kapsamında 250 firma stant açacak.

Atlas Fuarcılık Yöneticisi Fevzi Atasağun, Festival dolayısıyla bir bilgilendirme toplantısı düzenledi. Dün İkinci Bahar Restaurant’ta gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısında Festival hakkında bilgi veren Fevzi Atasağun, Anadolu’nun yöresel ürünlerinin, tatlarının ve el sanatlarının sergileneceğini festivalin açılış programının 13.30 olduğunu bildirdi.

Atasağun, “Düzenleyeceğimiz bu Festival ile kıyıda köşede kalmış yöresel ürünleri gün yüzüne çıkarmayı, vitrin oluşturarak pazara erişimini kolaylaştırmayı ve ikili bağlantılar sağlayarak ticaret hacminin geliştirilmesini amaçlıyoruz. Ayrıca medeniyetlerin beşiği Anadolu’nun tüm zenginliklerini gelecek nesillere aktarmanın yanı sıra ulusal ve uluslararası zincir marketlerin yöneticileriyle ticarî buluşma ve sözleşme yapılmasını ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtımının yapılarak bunların sayısının artmasını sağlamayı hedefliyoruz” diye konuştu.

ÜCRETSİZ SERVİS DE VAR

Çorum halkının Fuar Alanı’na rahat bir şekilde erişimlerinin sağlanabilmesi amacıyla şehrin farklı noktalarından ücretsiz servis hizmeti vereceklerini kaydeden Fevzi Atasağun, “Festivalimiz 10.00-23.00 saatlerinde ziyarete açıktır. Ücretsiz servis araçlarımız her saat başı Saat Kulesi civarındaki Ziraat Bankası, Buharaevler Perşembe Pazarı ve Buhara Camisi, Bahabey Caddesi’nde İpek Taksi ve Özdoğanlar Sineması, Mimarsinan Mahallesi Cuma Pazarı, Kafkasevler Camii, Hasanpaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi, TOKİ Şok Market ve 2. TOKİ Otobüs Durağı yanından yolcu alacaktır. Ücretsiz ulaşabilmenin yanı sıra ücretsiz gezilebilecek Yöresel Ürünler Festivali’ne tüm Çorum halkını davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

(Taner ŞİMŞEK)