“Yolsuzlukların üzerine gidilmeli”

Memur-Sen Konfederasyonu İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi güncel olaylara ilişkin basın açıklaması yaptı.

Güncel 16.01.2014, 12:15 16.01.2014, 12:15
282
“Yolsuzlukların üzerine gidilmeli”
Yolsuzlukların ve yetim malına göz dikenlerin göz ardı edilmemesi gerektiğine söyleyen Ahmet Saatçi, “Son günlerde ortaya çıkan tablo Türkiye’nin hak ettiği bir tablo değildir. Bugün Arakanlı, Suriyeli, Mısırlı, Gazzeli yetimin ve mazlumun ümidi olan ülkemizde hiç kimsenin darbecilerin, hayırcıların ekmeğine yağ sürmeye hakkı yoktur” ifadelerini kullandı.
Türkiye’nin, son yıllardaki demokrasi yolculuğuyla önemli kazanımlar elde etmesinin yanı sıra siyasi ve ekonomik istikrarın içte ve dışta bazı güçleri rahatsız ettiğini söyleyen Saatçi, “Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar, ilk olarak Taksim Gezi Parkı olaylarını organize ettiler. Burada dik duran ve millete oynanan oyunu bozan hükümete şimdi yeni bir oyun oynanıyor. Bu oyunda iç ve dış güçlerin işbirliğini görüyoruz. Küresel bir senaryonun içine yerleştirilmiş yolsuzluk iddiası üzerinden ülke karıştırılmak isteniyor. Memur-Sen olarak, hiç tereddüt etmeden yolsuzlukların üzerine sonuna kadar gidilmesini istiyoruz” dedi.
Kuvvetler ayrılığı ilkesinin yara aldığının ve devlet çatışmasına döndüğünü belirten Saatçi açıklamasını şu şekilde sürdürdü: “Medeniyet değerlerimizin hükmü açıktır, rüşvet alan da veren de suçludur. Yetimin malına göz diken varsa, sonuna kadar üzerine gidilmelidir. Ancak kimse uluslararası oyunu gizlemek için yolsuzluk iddialarını kendine perde yapmasın. Yasama, yürütme, yargı kuvvetler ayrılığı ilkesi bugün yara almış, devlet çatışmasına dönmüş gözüküyor. Bu, Türkiye’nin hak ettiği bir tablo değildir. Onun için hukukun üstünlüğüne yeniden geçmemiz lazım.” (Onur MÜLAZIM)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@