YÖK, göç ve eğitim konulu forum düzenledi

YÖK tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde başlatılan “Ortadoğu’da Akademik Mirası Koruma Projesi” kapsamında, göç konusunda eğitim ve araştırma konularının etraflıca görüşülmesi amacıyla “Göç ve Eğitim: Saha Deneyimi ve İhtiyaç Analizi” başlıklı forum Yükseköğretim Kurulu Başkanlığında düzenlendi.

Güncel 16.02.2019, 00:14
243
YÖK, göç ve eğitim konulu forum düzenledi

Foruma, YÖK Başkanvekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri, AFAD Başkanı, Kızılay Genel Müdürü, YTB Başkan Yardımcısı, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) adına yetkililerin yanı sıra Yeryüzü Doktorları (YYD) Yönetim Kurulu Başkanı, Milli Eğitim Bakanlığı PICTES Projesi Yöneticisi ve üniversitelerin Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin yöneticileri de katıldı. Foruma Hitit Üniversitesi’nden de “Hitit Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Metin Uçar katıldı.

Ortadoğuda Körfez Savaşıyla başlayarak günümüze kadar süregelen savaşlar nedeniyle bu coğrafyada zarar gören yüzlerce yıllık bilim merkezlerini, akademik mirası ve akademik hayatı korumak, Türkiye’nin bölgedeki rolünü ortaya koymak ve konuya ulusal ve uluslararası farkındalığı arttırmak amacıyla yürütülen proje kapsamında saha deneyiminin ehemmiyetinin vurgulandığı forumda paydaşların katılımıyla göç konusunda çeşitli düzeylerde eğitim ve araştırmaya yönelik ihtiyaçlar masaya yatırıldı. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@