“Yoga, sağlıklı yaşama destek, insanı kendine getiren bir dans”

Antalya’da yapılan 2. Uluslararası Yoga Koreografi Şampiyonası’nda, Amerika’dan Selva Arı birinci, Türkiye’den Çiler Karataş ikinci, Arjantin’den Christian Maximiliano Erlan Monti ise üçüncü oldu.

Güncel 29.06.2017, 20:03
833
“Yoga, sağlıklı yaşama destek, insanı kendine getiren bir dans”

Uluslararası Yoga Federasyonu’nun (UYF) Türkiye’de gerçekleştirdiği 2. Uluslararası Yoga Koreografi Şampiyonası Antalya’da yapıldı. Şampiyonayı Amerika’dan Selva Arı kazanırken, ikinciliği Türkiye’den Çiler Karataş, üçüncülüğü ise Arjantin’den Christian Maximiliano Erlan Monti elde etti. Şampiyona Antalya – Akra Barut Otel’de yapıldı.

ABD, Avrupa, Türkiye, Rusya, Hindistan, Arjantin, Endonezya, Japonya, Ürdün, Kazakistan gibi dünyanın pek çok ülkesinden yaklaşık 500 kişinin katıldığı Uluslararası Yoga Şampiyonası’nın açılışını Hindistan Büyükelçiliğini temsilen Daire Başkanı Mohal Lal yaptı.

Şampiyonada birbirinden iddialı, ilginç koreografiler sunuldu. Kadın ve erkek yarışmacıların beraber katıldığı yarışmada yaş sınırı yoktu. Yoga duruşları (Asana) ve dans figürlerinin harmanlandığı koreografiler, izleyicileri büyüledi.

Katılımcılar Yoganın esneklik, güç, dayanıklılık gerektiren zarif duruşlarını müzik ve dans eşliğinde, tam bir konsantrasyonla sunarken performanslar aynı zamanda görsel bir şova da dönüştü.

Şampiyonanın ev sahipliğini yapan, dünyada Yoga Şampiyonalarının düzenlenmesine önderlik eden Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf ise “Yoga’nın sağlığa müthiş etkileri var. Yogayı bir spor olarak uyguluyoruz. Her fırsatta yoganın sağlıklı yaşama destek muazzam faydalarını öne çıkarmaya, bilinirliğini artırmaya çalışıyoruz” dedi.

Evrensel bir spor olan yoganın var olan tüm sporların temeli ve sağlığın kaynağı olduğunu belirten Manaf, bu sporun tanıtımı ve yaygınlaşması için çalıştıklarını, yogayı olimpiyatlara taşıma çabalarının da sürdüğünü söyledi. (Emre URAL)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@