Yıldız’dan teşekkür ve sitem

Çorum Devlet Tiyatrosu Müdürü İbrahim Yıldız hem Çorumlulara teşekkür etti hem de Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne sitem etti.

Yıldız’dan teşekkür ve sitem

Çorum Devlet Tiyatrosu Müdürü İbrahim Yıldız hem Çorumlulara teşekkür etti hem de Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü’ne sitem etti.

05 Aralık 2013 Perşembe 23:02
Yıldız’dan teşekkür ve sitem

Geçtiğimiz haftalarda düzenlediği toplantıda dile getirdiği sözlerin yanlış anlaşıldığını ve Devlet Tiyatro Salonu’nun kapatılmasının söz konusu bile olmadığını anlatan İbrahim Yıldız açıklamalarının ardından iki oyundaki 5 seans ile ortalamanın yüzde 90’lara ulaştığını bildirdi.
İki hafta önce düzenlediği toplantının meyvelerini vermeye başladığını ve amaçlarına ulaştıklarını bildiren Yıldız, “Verilen mesaj yerine ulaştı. Bu nedenle basınımıza, duyarlı Çorumlulara ve 55 bilet alarak destek veren Arsan Makine’ye teşekkür ediyorum. Böyle büyük firmalarımızın bizleri yalnız bırakmamasını diliyorum” dedi.
Açıklamanın ardından 5 seanstaki doluluğun yüzde 90 ortalamaya ulaştığını bildirerek bu kapsamda bugün saat 20.00 ve yarın 14.00 ve 20.00’de Ankara Devlet Tiyatrosu’nun yeni oyunlarından “Aklımdaki Kadınlar” oyununun sahneleneceğini anlatan İbrahim Yıldız bu oyuna da tüm Çorumluları davet etti.
Çorum halkının tiyatroya önem verdiğini dile getiren Yıldız, tiyatroya ilginin artması için Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile bir görüşme yaptıklarını, Genel Müdürlüğe sundukları proje kabul edilirse kentin belli bölgelerine kapalı stant kurarak vatandaşı oyunlarla ilgili bilgilendireceklerini bildirdi.
Çorumlu tiyatroseverlerin kendilerini Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlardan takip edebileceğini, www.devtiyatro.gov.tr internet adresi üzerinden online bilet alabileceğini ve önümüzdeki hafta ise Çorumlu oyun yazarı Tuncer Cücenoğlu’nun “Kızılırmak” isimli oyununun İstanbul Devlet Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahneleneceğini belirten Yıldız, binanın tadilatının yapılarak kapasitesinin büyültülmesi veya yerine yeni bir bina yapılması konusunda görüşmelerin devam ettiğini ve ilimizin en az 2-3 salonluk bir binaya ihtiyacı olduğunu açıkladı.
Çorum Devlet Tiyatrosu Müdürü Yıldız, Çorum’da KYK Yurdu girişinde bulunan “Devlet Tiyatrosu personeli giremez” şeklinde bir yazı bulunmasına da sitem etti. (Ömür SOYUTEMİZ)

Son Güncelleme: 05.12.2013 23:09